X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wędrówka pod znakiem żółtej muszli

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 08:54
– Szukałem odpowiedzi na pytanie, po co tam właściwie idę. Do końca nie wiedziałem, ale może szedłem właśnie po to, żeby być wrażliwym na znak. Znaki działają, jeżeli potrafimy je dostrzegać – wyznaje pisarz i podróżnik, Grzegorz Kapla, który zdecydował się wyruszyć szlakiem Camino de Santiago w kierunku katedry Santiago de Compostela.
Audio
  • Szlakiem św. Jakuba (Audycja pod-Różna/Trójka)
Znak na szlaku pielgrzymkowym do katedry w Santiago de Compostela w Hiszpanii
Znak na szlaku pielgrzymkowym do katedry w Santiago de Compostela w HiszpaniiFoto: shutterstock.com/gregorioa

Wybudowana w XII w. katedra Santiago de Compostela to jedno z najważniejszych dzieł architektury romańskiej w Hiszpanii i jednocześnie cel wędrówki tysięcy ludzi z całego świata. Nie każdy pielgrzymuje z pobudek religijnych, jednak każdy ma na wędrówkę swój własny sposób. Idzie, w grupie lub samotnie, jedną z wielu dróg oznaczonych symbolem żółtej muszli, które prowadzą do jednego celu.

– W drodze pielgrzyma przywyka się do tego, że rzeczy następują wtedy, kiedy powinny nastąpić. W końcu dojdziesz, nawet jeżeli ten etap liczy 48 kilometrów Jest 40 stopni w cieniu, idziesz przez ten płaskowyż, gdzie nie widać drzew ani wsi, tylko pustka po horyzont – opisuje Grzegorz Kapla. – Po kilku godzinach schodzisz do wąwozu, gdzie jest wieś, basen, sklep – proste rzeczy, które cię cieszą. Uczysz się, że nie trzeba przyspieszać wszystkiego na siłę – dodaje.

Katedra w Santiago de Compostela Katedra w Santiago de Compostela

Kogo podczas wędrówki spotkał nasz rozmówca? Dlaczego pary pielgrzymujące do Santiago de Compostela powinny iść obok siebie w tym samym tempie? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autor: Marcin Pośpiech
Gość: Grzegorz Kapla (pisarz, podróżnik, dziennikarz)
Data emisji: 27.09.2019
Godzina emisji: 8.47

kr

Czytaj także

Australia – raj na drugim krańcu świata. Czy na pewno?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 08:50
– Choć wydaje nam się, że Australia jest nam bliska kulturowo, to różnice są spore. Wszystko zależy od tego, czy jestesmy w stanie się otworzyć, zaaklimatyzować i polubić tę inność – mówi mieszkająca w Melbourne Beata Poznerowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to uśmiechnąć się''. Michał Leja uczy, jak fotografować w podróży

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 08:48
O trudnej sztuce fotografowania w taki sposób, by w zdjęcie ukazywało prawdę o drugim czlowieku i miejscu, w ktorym przebywamy, rozmawiamy z doświadczonym w podróżowaniu fotografem, Michałem Leją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki Szlak Himalajski i Bartosz Malinowski – trzeci etap za nim

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 08:50
Bartosz Malinowski zakończył właśnie trzeci etap Wielkiego Szlaku Himalajskiego, którego postępy relacjonowalismy w poprzednich wydaniach audycji. Czas na podsumowanie tej wyprawy!
rozwiń zwiń