X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szukając polskich śladów w różnych zakątkach Europy

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 09:00
– Za nami pierwszy etap wyprawy Krzysztofa Puternickiego "Polskie ślady". Podróżnik wyruszył z najdalej położonego na północ zakątka Europy, aby dotrzeć na jej południowe krańce – przypomniał słuchaczom Marcin Pośpiech. Jakie miejsce zrobiło na podróżniku największe wrażenie? 
Audio
  • Polskie ślady w Europie (Audycja pod-Różna/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/leszczem

– Z wszystkich miejsc największe wrażenie wywarła na mnie Białoruś. Jest hermetyczna i kompletnie inna niż Rosja. Tam Polacy mają problem, aby się razem spotykać. Byłem w rodzinnych stronach rotmistrza Pileckiego – wspomina Krzysztof Puternicki.

Co mówili o Polsce napotkani przez podróżnika mieszkańcy Białorusi? Jakie miejsca w Europie również zasługują na szczególną uwagę?

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której ponadto:

  • 123 rocznica urodzin Arkadego Fiedlera 

***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autor: Marcin Pośpiech
Gość: Krzysztof Puternicki (podróżnik)
Data emisji: 29.11.2019
Godzina emisji: 8.44

kw/gs

Czytaj także

Świat z pozycji czterech kół

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 08:55
– Najpierw opuszczałem mieszkanie, potem jechałem z kolegami do innego miasta, a potem zagranicę – mówi podróżnik, społecznik i bloger, Piotr Czarnota, który jest żywym dowodem na to, że niepełnosprawność nie musi zabierać niezależności i zamykać na świat, także ten bardzo odległy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opowieść o podróży zapisana w pocztówkach

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 08:55
Wynalazł je w XIX wieku pochodzący ze Słupska austriacki urzędnik. Dziś, są nieco zapomniane, a ich rolę w dużej mierze przejęły SMS-y i media społecznościowe, ale wciąż jest wielu fascynatów, którzy nadal kolekcjonują i wysyłają karty pocztowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróżowanie intuicyjne według Michała Szczęśniaka

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 08:55
– Oprócz tego, że podróżuję, staram się pracować nad sobą. Mówię dużo o podróżowaniu intuicyjnym, które polega na odkrywaniu w sobie tej intuicji poprzez medytację i oczyszczanie ciała – wyznaje podróżnik i bloger Michał Szczęśniak.
rozwiń zwiń