X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Magia iglastej dżungli dla początkujących

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 08:55
– Syberia nie jest miejscem, które przychodzi nam na myśl, kiedy myślimy na wakacjach. Uznałem, że warto będzie przełamać ten stereotyp – mówi Adam Wicher. Owocem podróży, którą tam odbył jest książka "Wsjo wypito, czyli Syberia dla początkujących".
Audio
  • Tajemnice magicznej Syberii (Audycja pod-Różna/Trójka)
Syberyjska tajga
Syberyjska tajgaFoto: shutterstock.com/georgeoprea.raw

"Wsjo wypito, czyli Syberia dla początkujących" Adam Wicher, wyd. My Book "Wsjo wypito, czyli Syberia dla początkujących" Adam Wicher, wyd. My Book

– Tajga syberyjska wygląda zupełnie inaczej niż zwykły przeciętny las, nasycenie kolorów jest silniejsze. Inni są też ludzie, z zupełnie odmiennym nastawieniem do świata niż nasze. Dużo zależy od miejsc, które odwiedzamy. Miejscem godnym uwagi jest wyspa Olchon, największa wyspa na Bajkale, uznawana za "Syberię w pigułce". Uchodzi za miejsce, gdzie przebywają duchy igdzie znajduje się jeden z najsilniejszych na świecie czakramów – opowiada podróżnik.

W audycji ponadto:

  • Poziom wody w wodospadach Wiktorii uznawanych za jeden z siedmiu najpiękniejszych naturalnych cudów świata jest najniższy od ćwierćwiecza. Eksperci twierdzą, że wyschnięcie wodospadów jest prawdopodobne;
  • Plaża Granite Bay w Queensland we wschodniej Australii naruszona przez nieszanujących przyrody turystów;
  • Pasażerka samolotu, która chciała zająć wygodniejsze miejsce na pokładzie, a skończyła w… areszcie.

***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autor: Marcin Pośpiech
Gość: Adam Wicher (podróżnik, autor książki "Wsjo wypito, czyli Syberia dla początkujących")
Data emisji: 6.12.2019
Godzina emisji: 8.45

kr/mat. promocyjne

Czytaj także

W stronę Marrakeszu

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 08:53
– Pierwszy dzień w Maroko był bardzo trudnym zetknięciem się z tamtejszą kulturą – wyznaje Jędrzej Pisarski, który wraz z Dorotą Błotnicką przebył Maroko wzdłuż i wszerz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat z pozycji czterech kół

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 08:55
– Najpierw opuszczałem mieszkanie, potem jechałem z kolegami do innego miasta, a potem zagranicę – mówi podróżnik, społecznik i bloger, Piotr Czarnota, który jest żywym dowodem na to, że niepełnosprawność nie musi zabierać niezależności i zamykać na świat, także ten bardzo odległy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opowieść o podróży zapisana w pocztówkach

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 08:55
Wynalazł je w XIX wieku pochodzący ze Słupska austriacki urzędnik. Dziś, są nieco zapomniane, a ich rolę w dużej mierze przejęły SMS-y i media społecznościowe, ale wciąż jest wielu fascynatów, którzy nadal kolekcjonują i wysyłają karty pocztowe.
rozwiń zwiń