Magia iglastej dżungli dla początkujących

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 08:55
– Syberia nie jest miejscem, które przychodzi nam na myśl, kiedy myślimy na wakacjach. Uznałem, że warto będzie przełamać ten stereotyp – mówi Adam Wicher. Owocem podróży, którą tam odbył jest książka "Wsjo wypito, czyli Syberia dla początkujących".
Audio
  • Tajemnice magicznej Syberii (Audycja pod-Różna/Trójka)
Syberyjska tajga
Syberyjska tajgaFoto: shutterstock.com/georgeoprea.raw

"Wsjo wypito, czyli Syberia dla początkujących" Adam Wicher, wyd. My Book "Wsjo wypito, czyli Syberia dla początkujących" Adam Wicher, wyd. My Book

– Tajga syberyjska wygląda zupełnie inaczej niż zwykły przeciętny las, nasycenie kolorów jest silniejsze. Inni są też ludzie, z zupełnie odmiennym nastawieniem do świata niż nasze. Dużo zależy od miejsc, które odwiedzamy. Miejscem godnym uwagi jest wyspa Olchon, największa wyspa na Bajkale, uznawana za "Syberię w pigułce". Uchodzi za miejsce, gdzie przebywają duchy igdzie znajduje się jeden z najsilniejszych na świecie czakramów – opowiada podróżnik.

W audycji ponadto:

  • Poziom wody w wodospadach Wiktorii uznawanych za jeden z siedmiu najpiękniejszych naturalnych cudów świata jest najniższy od ćwierćwiecza. Eksperci twierdzą, że wyschnięcie wodospadów jest prawdopodobne;
  • Plaża Granite Bay w Queensland we wschodniej Australii naruszona przez nieszanujących przyrody turystów;
  • Pasażerka samolotu, która chciała zająć wygodniejsze miejsce na pokładzie, a skończyła w… areszcie.

***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autor: Marcin Pośpiech
Gość: Adam Wicher (podróżnik, autor książki "Wsjo wypito, czyli Syberia dla początkujących")
Data emisji: 6.12.2019
Godzina emisji: 8.45

kr/mat. promocyjne

Czytaj także

W stronę Marrakeszu

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 08:53
– Pierwszy dzień w Maroko był bardzo trudnym zetknięciem się z tamtejszą kulturą – wyznaje Jędrzej Pisarski, który wraz z Dorotą Błotnicką przebył Maroko wzdłuż i wszerz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat z pozycji czterech kół

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 08:55
– Najpierw opuszczałem mieszkanie, potem jechałem z kolegami do innego miasta, a potem zagranicę – mówi podróżnik, społecznik i bloger, Piotr Czarnota, który jest żywym dowodem na to, że niepełnosprawność nie musi zabierać niezależności i zamykać na świat, także ten bardzo odległy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opowieść o podróży zapisana w pocztówkach

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 08:55
Wynalazł je w XIX wieku pochodzący ze Słupska austriacki urzędnik. Dziś, są nieco zapomniane, a ich rolę w dużej mierze przejęły SMS-y i media społecznościowe, ale wciąż jest wielu fascynatów, którzy nadal kolekcjonują i wysyłają karty pocztowe.
rozwiń zwiń