"African Tapes" – muzyczna podróż po Afryce lat 80.

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 08:55
– Kiedy byłem pierwszy raz w Gambii, jakimś cudem trafiliśmy na wesele, gdzie w ośmioosobowym zespole pięciu członków stanowiło sekcję perkusyjną. Wtedy coś zaczęło mi świtać – wspomina podróżnik i muzyk Łukasz Sobolewski. Niedawno we współpracy z Oskarem Zielińskim, z którym tworzy wideobloga "Chłopaki w podróży", wyprodukował album "African Tapes".
Audio
  • Chłopaki w dźwiękowej podróży po Gambii (Audycja pod-Różna/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Salvador Aznar

– Album powstał na podstawie sampli z kaset, które przywieźliśmy z bazaru Serrekunda w Gambii. Są to kasety z afrykańską muzyką z lat 80. Słychać w niej brzmienie gatunku reggaeton, który jest obecny w popie, w rapie i który ma ogromny wpływ na to, czego obecnie słuchamy – mówi nasz gość.

Dochód ze sprzedaży albumu "African Tapes" zostanie przekazany organizacji non-profit działającej w Gambii Dochód ze sprzedaży albumu "African Tapes" zostanie przekazany organizacji non-profit działającej w Gambii  Foto: mat.promocyjne

W audycji ponadto:

  • Hongkong najchętniej odwiedzanym miastem świata według badania Euromonitor International;
  • Najpopularniejsze kierunki lotniczych podróży Polaków;
  • Kolejny słynny lodowiec może zniknąć w ciągu kolejnych 25-30 lat.

***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autor: Marcin Pośpiech
Gość: Łukasz Sobolewski (podróżnik, muzyk, wideobloger, współproducent albumu "African Tapes")
Data emisji: 13.12.2019
Godzina emisji: 8.47

kr/ mat. promocyjne

Czytaj także

W stronę Marrakeszu

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 08:53
– Pierwszy dzień w Maroko był bardzo trudnym zetknięciem się z tamtejszą kulturą – wyznaje Jędrzej Pisarski, który wraz z Dorotą Błotnicką przebył Maroko wzdłuż i wszerz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat z pozycji czterech kół

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 08:55
– Najpierw opuszczałem mieszkanie, potem jechałem z kolegami do innego miasta, a potem zagranicę – mówi podróżnik, społecznik i bloger, Piotr Czarnota, który jest żywym dowodem na to, że niepełnosprawność nie musi zabierać niezależności i zamykać na świat, także ten bardzo odległy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opowieść o podróży zapisana w pocztówkach

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 08:55
Wynalazł je w XIX wieku pochodzący ze Słupska austriacki urzędnik. Dziś, są nieco zapomniane, a ich rolę w dużej mierze przejęły SMS-y i media społecznościowe, ale wciąż jest wielu fascynatów, którzy nadal kolekcjonują i wysyłają karty pocztowe.
rozwiń zwiń