Wyprawa do innego świata

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 09:00
Mnogość krajobrazów i kultur, wspaniała kuchnia i gościnni mieszkańcy – wszystko to można w jednym miejscu, czyli w Libanie. Z Kraju Cedrów, jak bywa nazywane to państwo, powrócił niedawno podróżnik Damian Ziąber.
Audio
  • Podróż po niezwykłym Libanie (Audycja pod-Różna/Trójka)
Liban
LibanFoto: Shutterstock.com/Baishev

W czasie swojej podróży po Libanie, Damian Ziąber zobaczył miejsca, rzeczy, ludzi i wydarzenia, które dla przeciętnego Europejczyka wydają się być trudne do wyobrażenia. Doświadczył niezwykłej miejscowej kuchni, był świadkiem pokojowych protestów ulicznych w Bejrucie, a nawet spotkał się z członkami… Hezbollahu. O swoich przeżyciach opowiedział Marcinowi Pośpiechowi.

– Liban jawił mi się jako pewnego rodzaju raj na Ziemi, podobnie, jak pierwszym Europejczykom, jacy tam przybyli w trakcie wypraw krzyżowych. Dla nich to był szok. Przyjeżdżali z zimnej, czystej i smutnej Europy do miejsca, gdzie świeci słońce, są wysokie góry, bujna roślinność, żyzna ziemia, fenomenalna kuchnia, zapachy, przepiękna pogoda i, co chyba najlepsze, ludzie, którzy są zaprzeczeniem dość prostego pojmowania osób, które mieszkają na Bliskim Wschodzie. Libańczycy są bardzo gościnni, niezależnie od tego, z jakiej wywodzą się religii – opowiada Damian Ziąber.

***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autor: Marcin Pośpiech
Gość: Damian Ziąber (podróżnik)
Data emisji: 7.02.2020
Godzina emisji: 8.44

ml

Czytaj także

Magia iglastej dżungli dla początkujących

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 08:55
– Syberia nie jest miejscem, które przychodzi nam na myśl, kiedy myślimy na wakacjach. Uznałem, że warto będzie przełamać ten stereotyp – mówi Adam Wicher. Owocem podróży, którą tam odbył jest książka "Wsjo wypito, czyli Syberia dla początkujących".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Oswajamy mróz". Niezwykła podróż do Jakucji

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 09:00
 – 20 stycznia wyjeżdżamy do Jakucji, najzimniejszego regionu na świecie, żeby tam zrealizować końcowy etap naszego projektu "Oswajamy mróz". Chcemy przeanalizować, czy dobrze odrobiliśmy pracę w projektach wcześniejszych realizowanych w Polsce, gdzie mieszkaliśmy w komorze termoklimatycznej – opowiada Valerjan Romanovski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Kapla w krainie duchów

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 09:00
Książka "Duchy we śnie, duchy na jawie" Grzegorza Kapli, opowiada o spotkaniu z zamieszkującymi Nową Gwineę ludźmi Dani. Ważną częścią ich kultury jest obcowanie z duchami.
rozwiń zwiń