Podróż przez alaskańską głuszę

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2020 09:13
Obecny czas nie sprzyja podróżom. "Audycja pod-Różna" wychodzi jednak naprzeciw pragnieniom żądnych dalekich wypraw słuchaczy. W tym wydaniu przypominamy rozmowę z Tomaszem Tułakiem, który spełnił swoje marzenie z dzieciństwa i przemierzył Alaskę.
Audio
  • Alaska - kraina niezwykłej przyrody (Audycja pod-Różna/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Christopher Boswell

Nasz gość – Tomasz Tułak, podróżnik i organizator wypraw, Alaskę wybrał ze względu na znajdujące się tam lodowce, niekończące się góry i tundrę. – To była szalona wyprawa studencka, pojechałem tam bez pieniędzy i musiałem szukać pracy. Pracowałem m.in. przy myciu samochodów kempingowych – wspomina.

Mężczyźnie udało się dotrzeć m.in. nad Ocean Arktyczny i w Góry Brooksa, zobaczyć woły piżmowe i karibu, a także zorzę polarną. – Nad Zatoką Valdez w odległości 100 metrów od siebie był niedźwiedź, zaraz obok na gałęzi siedział orzeł amerykański, obok słonie morskie polowały na łososie, a w tym całym tłoku stało kilkudziesięciu rybaków – opowiada.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której mówimy także o: 

  • dramatycznym spadku ruchu lotniczego na świecie
  • niezwykłe transformacji wodospadu w Ekwadorze

***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autor: Marcin Pośpiech 
Goście: Wojciech Tułak (podróżnik)
Data emisji: 03.04.2020
Godzina emisji: 8.47

ml

Czytaj także

Co fascynuje w dalekiej północy?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 09:00
– Dla kogoś, kto tam nie był, może się to wydawać dziwne, bo tam zupełnie nic nie ma. Mnie to jednak wycisza, uspokaja i tego właśnie szukam – opowiada Joanna Mostowska, podróżniczka, która regularnie podróżuje po najbardziej nieprzystępnych terenach dalekiej północy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyprawa do innego świata

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 09:00
Mnogość krajobrazów i kultur, wspaniała kuchnia i gościnni mieszkańcy – wszystko to można w jednym miejscu, czyli w Libanie. Z Kraju Cedrów, jak bywa nazywane to państwo, powrócił niedawno podróżnik Damian Ziąber.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożary w Australii oczami świadków

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 09:00
To był jeden z największych kataklizmów w dziejach Australii. Niedawne pożary ogarnęły obszar o powierzchni 18 milionów hektarów. 34 osoby straciły życie, zginęło miliard zwierząt i spłonęło prawie 6 tysięcy budynków.
rozwiń zwiń