Podróż ciała i ducha

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 08:56
Dzisiejszy kierunek: Ameryka Południowa. Trzy lata podróżował po niej Michał Szczęśniak. Efektem wyprawy jest książka "Podróż intuicyjna – droga w dwóch kierunkach". Autor wydał ją własnym sumptem i jest to pierwsze takie polskie wydawnictwo na papierze konopnym.
Audio
  • Dwutorowa podróż przez świat (Audycja pod-Różna/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/soft_light

panchakarma indie spa 1200.jpg
Podróżowanie intuicyjne według Michała Szczęśniaka

W książce jest opisana droga, która ma dwa kierunki. Jeden z nich przedstawia piękne miejsca, zwyczaje mieszkańców i życie w Ameryce Południowej. Drugi kierunek skupia się na autorze i na jego decyzjach, które musiał podejmować. Ta część pokazuje rozwój osobisty i wewnętrzną zmianę.

– Opisuję zewnętrzną stronę mojej podróży, te piękne miejsca, które widziałem, ale bez pracy wewnętrznej nie udałoby mi się zrealizować tego przedsięwzięcia. Stąd tytuł "Podróż intuicyjna – droga w dwóch kierunkach". Jedna droga to ta fizyczna, druga – duchowa – mówi Michał Szczęśniak.

Akcja zaczyna się w Polsce, gdzie autor podejmuje decyzje o tym, aby wyjechać. Od tego czasu skrupulatnie przygotowuje się na wyprawę życia. Nie jest to łatwy wybór, bo zdaje sobie sprawę z tego, że musi kupić bilet w jedną stronę. Pożegnać się ze swoją rodziną i podążyć własną drogą, która dyktuje mu jego intuicja.

W audycji ponadto:

  • Kiedy znów polecimy za granicę samolotem?;
  • Grecki pomysł na turystykę po koronawirusie.

***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autor: Marcin Pośpiech 
Goście: Michał Szczęśniak (podróżnik, autor bloga "Podróż Intuicyjna", autor książki "Podróż intuicyjna – droga w dwóch kierunkach")
Data emisji: 24.04.2020
Godzina emisji: 8.49

mat. prasowe/ml/kr

Czytaj także

"Oswajamy mróz". Niezwykła podróż do Jakucji

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 09:00
 – 20 stycznia wyjeżdżamy do Jakucji, najzimniejszego regionu na świecie, żeby tam zrealizować końcowy etap naszego projektu "Oswajamy mróz". Chcemy przeanalizować, czy dobrze odrobiliśmy pracę w projektach wcześniejszych realizowanych w Polsce, gdzie mieszkaliśmy w komorze termoklimatycznej – opowiada Valerjan Romanovski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyprawa na Antarktydę, która zaczęła się od audycji radiowej

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 09:13
– Ta podróż na Antarktydę zaczęła się od Programu 3 Polskiego Radia. Kilka lat temu usłyszałem w nim audycję o ludziach, którzy sprzedali swoje biznesy po to, żeby kupić jacht i popłynąć na Antarktydę – wspomina Michał Szczęśniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lyngen – kraina nienazwanych szczytów

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 09:13
Góry, fiordy, ryby, narty i, jak się zdaje, święty spokój: tak można by opisać miejsce, o którym dziś opowiadamy.
rozwiń zwiń