Dwa najpiękniejsze szlaki turystyczne w Europie

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 09:00
W Europie można znaleźć dwa niezwykle malownicze piesze szlaki, które znakomicie nadają się do pieszych wędrówek. Jeden z nich znajduje się na Korsyce, drugi zaś, w Szkocji. Obie trasy pokonał dziennikarz Krzysztof Story.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay/Hermann

Posłuchaj
05:31 _PR3_AAC 2020_06_26-08-45-53.mp3 Dwa niezwykłe szlaki (Audycja pod-Różna/Trójka)

 

– Oba te szlaki są wymieniane wśród najtrudniejszych w Europie. Zestawiłem je razem, bo stanowią wyzwanie, są niesamowicie piękne i zupełnie różne od siebie. Różny jest teren. Na Korsyce mamy 200 km skalistych grani w ramach szlaku GR 20. Często poruszamy się właściwie wspinając się. Problemem często jest dostęp do wody. Każdy dzień kończymy w schronisku, ale warto mieć swój namiot. Szlak w Szkocji – Cape Wrath Trail – to 370 km przez wrzosowiska, zielone wzgórza i pustkowia. Nie jest on wyznakowany, do dyspozycji mamy tylko ślady zwierząt. Trzeba umieć posługiwać się mapą i kompasem. Do tego, szkocka pogoda usilnie próbuje nas zniechęcić do dalszej wędrówki – mówi Krzysztof Story.

Youtube/Friendly Hiker

– Na początek zaproponowałbym Korsykę, ze względu na infrastrukturę. Szkocja jest trudniejsza, bo, jak mówiłem, pogoda jest ciężka, trzeba przekraczać rzeki, nawigować w pustym terenie. Mimo wszystko, to właśnie Cape Wrath Trail lepiej wspominam. To dłuższa wędrówka, ale Szkocja jest zjawiskowo piękna i biorąc pod uwagę ciągle padający deszcz, widoki są niesamowite – wyznaje dziennikarz.

Youtube/Vernoo Films

W audycji również:

  • do Zakopanego znów można dojechać pociągiem;
  • Wieża Eiffela ponownie dostępna dla turystów;
  • drakońskie przepisy w związku z koronawirusem w turystyce na Cyprze.
***

Tytuł audycji: Audycja pod-Różna
Autor: Marcin Pośpiech
Gość: Krzysztof Story (podróżnik, dziennikarz)
Data emisji: 26.06.2020
Godzina emisji: 8.45

ml

Czytaj także

Pieszo przez Ziemię Świętą

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 09:00
Podróżnik Łukasz Supergan odbył piesza wędrówkę wzdłuż długodystansowego szlaku, przecinającego całość terytorium Izraela. Liczy on 1020 km i przecina wszystkie strefy geograficzne tego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wędrówka Szlakiem Abrahama

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 09:00
W poprzednim wydaniu "Audycji pod-Różnej" podróżnik Łukasz Supergan opowiadał o swojej wędrówce po Izraelskim Szlaku Narodowym. Tym razem, opowiedział o podróży po terytorium Palestyny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zaplanować 25 urlopów w roku?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 09:00
– To, co inspiruje, ale i czasem frustruje moich czytelników, to fakt że co dwa tygodnie publikuję zdjęcie z innego miejsca na świecie – mówi Jakub Bączek, biznesmen, trener mentalny i pisarz.
rozwiń zwiń