X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Indie, czyli świat w miniaturze

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2013 19:55
- Jeżeli chce się przeżyć prawdziwą przygodę, poznać samego siebie w zestawieniu z innością, zatopić się w kolorach, dźwiękach i zapachach to jest jedyne miejsce, w którym w miarę bezpiecznie można to zrobić - Barbara i Alex Acher-Chanda mówią o podróży po Indiach.
Audio
  • Indie, czyli świat w miniaturze (Audycja pod-Różna/Trójka)
Indie
IndieFoto: Glow Images/East News

- Wszystko do czego jesteśmy przyzwyczajeni: chodniki, przejścia dla pieszych, światła samochodów, dźwięki, ilość ludzi i to, co nas otacza, tam jest zwielokrotnione albo tego w ogóle nie ma. W związku z tym jesteśmy zagubieni. To niesamowite uczucie, którego nie da się powtórzyć - wspomina pierwszą wyprawę Alex Acher-Chanda.
Indie rocznie odwiedza nawet milion osób, ale u co najmniej kilku milionów ich wspomnienie powoduje gęsią skórkę. - Dla części naszych znajomych pobyt w Indiach był koszmarem. Natomiast większość, która postawiała raz stopy na ziemi indyjskiej, wie jedno: muszą tam wrócić - opowiada Barbara Acher-Chanda. Goście Trójki Indie odwiedzali wielokrotnie, także z małymi dziećmi, bo jak przekonują, kraj jest zbyt wielki, by poznać go dobrze podczas jednej podróży.

Sami Hindusi mówią, że to kraj, w którym można znaleźć cały świat na jednym subkontynencie, ponieważ znajdziemy tam i subtropikalne dżungle i najwyższe góry, i wielkie pustynie. - Jest bajecznie kolorowo i natrafimy na wszelkie możliwe kontrasty - zaznacza gość Marcina Pośpiecha i Łukasza Karusty.
Który rejon Indii warto wybrać na pierwszą podróż? Jak zorganizować wyprawę z małymi dziećmi? O tym wszystkim można usłyszeć w nagraniu audycji. Gościem Trójki był także Leszek Moniuszko, który opowiedział, czym aktualnie żyje Korea Południowa.
Do słuchania "Audycji pod-Różnej" zapraszamy w piątek o godz. 18.10!

(ed)

Zobacz więcej na temat: Indie podróże

Czytaj także

Tropami przeszłości. Pieszo z Syberii do Indii

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2012 09:30
"Long Walk Plus Expedition" Jakuck - Kalkuta to zorganizowana przez trzech młodych Polaków wyprawa śladami książki ze wspomnieniami „Długi marsz”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sylwia Chutnik o tym, co łączy Masalę i Beastie Boys

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 07:00
- W tej chwili muzycy tak mieszają style, że słuchaczom nie są już potrzebne szufladki - powiedział pisarka, zgłaszając utwory do Listy Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczne wakacje w tropikach

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2013 16:22
Lekarze apelują o rozsądek podróżujących do krajów tropikalnych. Największym zagrożeniem dla zdrowia turystów jest malaria, choroba pasożytnicza przenoszona przez komary.
rozwiń zwiń