X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sri Lanka: znajdź żonę albo męża z horoskopu

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2013 09:31
- To kraj pełen kontrastów, z ciągle żywą tradycją małżeństw aranżowanych. Gazety pełne są ogłoszeń matrymonialnych, ale podstawę doboru pary stanowi… horoskop – mówiła w "Audycji pod-Różnej” podróżniczka Ewa Jermakowicz.
Audio
  • Ewa Jermakowicz opowiada o jasnych i ciemnych stronach Sri Lanki (Audycja pod-Różna/ Trójka)
Sri Lanka: znajdź żonę albo męża z horoskopu
Foto: fot: Ewa Jermakowicz

Na Sri Lankę trafiła przez przypadek, tropem biletów lotniczych w atrakcyjnej cenie. Pierwsze skojarzenie, jakie Ewa Jermakowicz ma z tym krajem, to "kontrasty". - Z jednej strony północ, gdzie cztery lata temu skończyła się wojna, z drugiej zaś turystyczne południe. Ponadto piękne krajobrazy, ale na ich tle ludzie, którzy mnie osobiście bardzo denerwowali. Nie lubię, gdy ktoś na siłę chce mnie oszukać. Trzeba tam być czujnym turystą... - mówiła Ewa Jermakowicz.

Zdaniem podróżniczki Sri Lanka to wymarzone miejsce, jeżeli ktoś szuka żony albo męża. - Tam nadal kultywowane są aranżowane małżeństwa, a w gazetach są całe działy poświęcone poszukiwaniu małżonków dla dzieci. Takiemu ogłoszeniu towarzyszy informacja o posagu i o horoskopie, który jest tam bardzo ważny. Bez odpowiedniego horoskopu małżeństw się nie zawiera - opowiadała Ewa Jermakowicz.

Co warto zwiedzić będąc na Sri Lance i czy na wyspie jest bezpiecznie? O tym usłyszą Państwo w nagraniu audycji.  W niej także m.in. relacja Marty Tajsiak z boliwijskiego odcinka wyprawy rowerowej przez obie Ameryki.

Do słuchania "Audycji pod-Różnej" zapraszają Łukasz Karusta i Marcin Pośpiech.

(ei)

Zobacz więcej na temat: podróże Sri Lanka

Czytaj także

Kuchnia meksykańska zadziwia. Bo prawdziwe burrito to…

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2013 19:24
- Do Meksyku pojechaliśmy zakochani w meksykańskim jedzeniu. Na miejscu okazało się, że wygląda ono zupełnie inaczej, niż się tego spodziewaliśmy – mówiła w Trójce Agata Szczepańska-Jochemczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Królestwo Lo: surowe życie bez pośpiechu (galeria zdjęć)

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2013 13:15
Królestwo Lo od lat rozpalało wyobraźnię podróżników i poszukiwaczy przygód. - Kraj jest bogaty, ale nie w dobra materialne, lecz duchem. Każdy, kto będzie szukał wyciszenia, kontaktu z niezadeptaną przyrodą i autentycznymi ludźmi, doceni ten kawałek świata - mówi Piotr Gawrzyał, fotograf i wielbiciel gór.
rozwiń zwiń