X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pożytki płynące z gier komputerowych

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 11:27
Gry komputerowe z roku na rok stają się coraz bardziej popularną rozrywką. Nakłady na produkcję wielu gier dorównują, a nawet przewyższają te, które ponoszą twórcy wysokobudżetowych filmów. Czy poza zabawą, jest coś co dają nam gry komputerowe?
Audio
  • Pożytki płynące z gier komputerowych (Obieg otwarty/Trójka)
Pożytki płynące z gier komputerowych
Foto: Glow Images/East News

- Gry komputerowe to nie tylko zło - przekonuje dr Mirosław Filiciak z Instytutu Kulturoznawstwa SWPS i dodaje, że od każdego medium można się uzależnić. - Nie mówimy np. o książkach, że komuś zajmują dużo czasu, albo nie mówimy o tym, że ktoś zanurzył się w fikcyjnym świecie literatury na tyle głęboko, że nie chce z niego wychodzić - tłumaczył rozmówca Trójki.

Jakie są zatem plusy gier komputerowych? Dr Filiciak mówił, że gra w nie może wpłynąć na podwyższenie naszych zdolności intelektualnych. - W pewnym sensie wszystkie gry symulują jakąś sytuację, czyli uczą nas myślenia w kategoriach logistyki, przewidywania i zrozumienia pewnego systemu - wyjaśnił dr Filiciak. - Z drugiej strony są jednak często narzędziem do myślenia o samym sobie. Może być to swego rodzaju lustro - dodał.

- Gry możemy traktować również jako okazję, by coś zrobić wspólnie. Jest wiele gier dla dzieci, albo młodych ludzi, dających fajne możliwości współpracy z drugim graczem, którym jest rodzic - zaznaczył rozmówca Trójki. W jego opinii, w społeczeństwie krąży błędny stereotyp o tym, że w gry grają tylko młodzi chłopcy, często wyalienowani i nie potrafiący nawiązywać kontaktów z rówieśnikami.

Audycji "Obieg otwarty" można słuchać w poniedziałki o godzinie 7.40, w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Przygotowuje ją Agnieszka Stępień.

mr/mp

Czytaj także

Polscy studenci opracowali niedrogi system, który zastąpi klawiaturę i myszkę

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2014 10:58
Dzięki Face Controller - stworzonemu z myślą o osobach niepełnosprawnych - można przesuwać kursor po ekranie za pomocą skinień głowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Windowsa XP już nie zaktualizujesz. Co teraz?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 10:24
- Windows XP był z nami bardzo długo, prawie 13 lat. Zazwyczaj Microsoft zamyka system po 10 latach. W końcu się zdecydowali, żeby wyłączyć aktualizacje do tego systemu - mówił w Jedynce Kuba Marcinowicz, dziennikarz radiowej Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szał hashtagów czyli #poconamteznaki

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 19:35
Robią furorę nie tylko na Twitterze. Wielu internautów używa ich także tam, gdzie zupełnie nie mają one racji bytu, np. w prywatnych rozmowach. Niedawno zadebiutowały także na Facebooku. Mowa o tajemniczych słowach ze znakiem "#", czyli hashtagach.
rozwiń zwiń