X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak prosić skutecznie? Są na to sposoby

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2014 12:34
- Kiedy kogoś o coś prosimy, mamy do dyspozycji cały wachlarz technik wpływu społecznego - mówił w audycji "Obieg otwarty" psycholog społeczny prof. Dariusz Doliński ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
Audio
  • Dariusz Doliński tłumaczy, jak zwiększyć szanse na to, że ktoś wysłucha naszej prośby (Obieg otwarty/ Trójka)
Nawet wykonanie prostego, ale odpowiedniego gestu pozwala znacznie zwiększyć szanse na to, że nasza prośba będzie zrealizowana
Nawet wykonanie prostego, ale odpowiedniego gestu pozwala znacznie zwiększyć szanse na to, że nasza prośba będzie zrealizowanaFoto: Glow Images/East News

Można na przykład, prosząc, dotknąć kogoś w okolicy ramienia lub przedramienia. Wtedy prośba jest skuteczniejsza. - Potwierdzają to m.in. wynik badań wśród osób, które w supermarkecie miały przekonać klientów do spróbowania danego towaru - tłumaczył prof. Dariusz Doliński.

Prośba wzmocniona dotykiem jednak nie we wszystkich krajach i nie we wszystkich sytuacjach działa tak samo. Okazało się na przykład, że w Polsce, jeśli to mężczyzna dotknie mężczyznę, skutek jest dokładnie odwrotny. Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

Audycji "Obieg otwarty" można słuchać w poniedziałki o godzinie 7.40, w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Przygotowuje ją Agnieszka Stępień.

(ei)

Czytaj także

Żelazna konsekwencja może cię zgubić. Jak Concorde'a

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 08:49
Okazuje się, że nie zawsze konsekwentne parcie do celu jest dobrym rozwiązaniem. Psychologowie ostrzegają przed tzw. pułapką konsekwencji. Na czym ona polega?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Im więcej osób wokół, tym mniejsza szansa na pomoc

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2014 15:10
Dlaczego im więcej świadków tragicznego zdarzenia, tym trudniej jest uzyskać pomoc? Tym problemem po raz pierwszy naukowcy zajęli się pół wieku temu. Po tragedii do jakiej doszło w Nowym Jorku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

To nieprawda, że emocje siedzą w naszej głowie

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2014 23:07
Mówi się, że jak człowiek odczuwa emocje, to żyje. Każdy z nas ma w sobie mapy emocji ludzkiego ciała w różnych stanach emocjonalnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Déjà vu to przyjemne figle, które płata nam nasz umysł

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2014 13:50
Układ przestrzenny pomieszczenia, przedmioty, ludzie i ich gesty mogą tak podrażnić nasze zmysły, że czujemy jakby przeżywana sytuacja już kiedyś się wydarzyła.
rozwiń zwiń