X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Internet to nie wróg. "Pomaga podtrzymać kontakty"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2014 15:23
Wielu badaczy alarmuje, że szczególnie młodzi ludzie rezygnują ze spotkań bezpośrednich na rzecz kontraktu wirtualnego. Okazuje się jednak, że nie taki diabeł straszny…
Audio
  • Mirosław Filiciak mówi o tym, czy internet szkodzi czy pomaga w kontaktach międzyludzkich (Obieg otwarty/ Trójka)
Internet to nie wróg. Pomaga podtrzymać kontakty
Foto: Glow Images/East News

Dr Mirosław Filiciak, kulturoznawca ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej przekonuje, że młodzi nie chcą rezygnować z bezpośrednich kontaktów, chociaż kontakt przez media jest wśród nich bardzo popularny.

- Oni bardzo chcą patrzeć sobie w oczy i trzymać się za ręce. Musimy jednak pamiętać, że z jednej strony te dzieci wychowywane są przez rodziców jak w kokonie, żeby nic złego im się nie stało. Z drugiej strony już w wiek kilkunastu lat można mieć bardzo mocno nabity grafik przez szkołę i zajęcia dodatkowe. Często te spotkania w internecie nie są zamiast osobistych, ale są jedyną okazją na kontakt - mówił Mirosław Filiciak.

Gość audycji "Obieg otwarty" uważa, że internet nie osłabia więzi, ale pozwala je podtrzymać. - To nie jest tak, że internet przeorał życie społeczne, ale raczej wpisał się w pewne procesy. I pomaga poradzić sobie we współczesnym świecie, w którym jesteśmy czasami strasznie zabiegani - dodał Mirosław Filiciak.

Audycji "Obieg otwarty" można słuchać w poniedziałki o godzinie 7.40, w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Przygotowuje ją Agnieszka Stępień.

(ei/mp)

Czytaj także

Jak prosić skutecznie? Są na to sposoby

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2014 12:34
- Kiedy kogoś o coś prosimy, mamy do dyspozycji cały wachlarz technik wpływu społecznego - mówił w audycji "Obieg otwarty" psycholog społeczny prof. Dariusz Doliński ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psycholog dba o twoje bezpieczeństwo. Bardziej, niż myślisz

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2014 14:06
Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak szerokie zastosowanie w życiu codziennym mają odkrycia psychologów. Tymczasem to tym naukowcom zawdzięczamy prosty patent na bezpieczniejszą podróż samochodem, a nawet sposób na zmniejszenie liczby katastrof lotniczych.
rozwiń zwiń