X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

eduBudzik: dzieciaki da się pozytywnie nakręcić na wiedzę

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2013 14:45
Warsztaty prowadzone przez prawdziwych profesorów wykładających na Uniwersytecie Dzieci, samodzielne wykonywanie doświadczeń, mierzenie się z prawami fizyki i chemii w Centrum Nauki Kopernik - oto elementy programu eduBudzik, który pozytywnie "nakręca” młodych odkrywców z małych miejscowości w Polsce.
Audio
  • eduBudzik: dzieciaki da się pozytywnie nakręcić na wiedzę (Obieg otwarty/Trójka)
eduBudzik: dzieciaki da się pozytywnie nakręcić na wiedzę
Foto: Glowimages/Flickr

Pomysłodawcy programu eduBudzik - w szkołach oddalonych od dużych aglomeracji miejskich - sprawdzili, jakie potrzeby edukacyjne mają dzieci uczące się w tamtejszych placówkach.
Badania pokazały, że nie warto inwestować w infrastrukturę, w pracownie multimedialne, bo te z powodu częstych likwidacji szkół pozostaną albo nie. – Okazało się, że lepiej inwestować w człowieka, w ucznia, bo niezależnie od tego, gdzie on się będzie uczył, to z wiedzą, z nowym spojrzeniem na świat pozostanie już na zawsze – mówi Małgorzata Jankowska z wydawnictwa Nowa Era, współtwórcy programu eduBudzik.
Tak powstała idea eduBudzik. Celem programu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów z małych miejscowości, inspirowanie do odkrywania swoich mocnych stron i zainteresowań oraz wspieranie nauczycieli i rodziców w motywowaniu dzieci do stałego rozwoju i rozbudzania pasji.
Uczniowie z małych miejscowości biorą udział w ekspedycjach naukowych do miejsc ciekawych, inspirujących i motywujących do nauki. – Pośrednim celem programu jest przekazanie komunikatu: możecie sobie wymarzyć swoją drogę w życiu, a potem o nią walczyć – wyjaśnia Piotr Wikarek ze Stowarzyszenia Navegadores
W programie eduBudzik weźmie udział około dwudziestu szkół z ośmiu województw. Program jest w całości finansowany przez partnerów programu.

Audycji "Obieg otwarty" można słuchać w poniedziałki o godzinie 7.40, w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Przygotowała ją Agnieszka Stępień.

(ah)

Zobacz więcej na temat: dzieci NAUKA

Czytaj także

Naukowcy stworzą atlas "szympansich gestów". Dogadają się z małpami?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 21:14
Szympansy bardzo sprawnie porozumiewają się dzięki gestykulacji - do takiego wniosku doszli szkoccy naukowcy, którzy postanowili stworzyć katalog gestów tych małp.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Popołudniowa drzemka pomaga dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 19:23
Najnowsze amerykańskie badania wskazują, że nie tylko u dorosłych, ale także u dzieci popołudniowa drzemka poprawia działanie mózgu.
rozwiń zwiń