X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sławomir Nowak zawieszony w PO. "Trzymajmy miarę i emocje"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 08:56
- Jeżeli to jest sprawa o niewpisanie zegarka do oświadczenia majątkowego, to uważam, że jest to duża przesada ze strony prokuratury, aby stawiać zarzuty - mówił w radiowej Trójce Sławomir Neumann - wiceminister zdrowia, poseł PO.
Audio
  • Sławomir Nowak zawieszony w PO. "Trzymajmy miarę i emocje" (Salon polityczny Trójki)
Sławomir Neumann
Sławomir NeumannFoto: Polskie Radio/Bartosz Stawiarski-Lietzau

Zarząd PO zdecydował o zawieszeniu posła, byłego ministra transportu, Sławomira Nowaka w prawach członka partii na trzy miesiące. Decyzja zapadła na prośbę samego Nowaka. Władze PO zdecydowały tak w związku ze sprawą, w której warszawska prokuratura przedstawiła Nowakowi zarzuty złożenia nieprawdziwych oświadczeń majątkowych. On sam twierdzi, że jest niewinny.

- Broniłem i bronię nadal ministra Nowaka. To jest jego decyzja, on tę decyzję podjął i na jego wniosek zarząd zawiesił go - mówił gość Trójki.

Sławomir Neumann jest zdania, że w tej sprawie razi niekonsekwencja prokuratury.

- Wiemy z przekazów medialnych, że zarzut dotyczy niewpisania zegarka do oświadczenia majątkowego. Sławomir Nowak jest jedynym z posłów, który za oświadczenie majątkowe ma postawione zarzuty przez prokuraturę. W innych przypadkach, m.in. Adama Hofmana, prokurator uznał, że nie ma takiej potrzeby - zaznaczył wiceminister zdrowia.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy" , "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce" .

Prokuratura zakwestionowała pięć oświadczeń majątkowych składanych przez Nowaka w okresie od listopada 2011 r. do marca 2013 r. Poseł nie wykazał w nich zegarka renomowanej firmy, o wartości - jak wynika z dwóch opinii biegłego - minimum 17 tys. zł. Przepisy nakazują wpisywać do oświadczenia przedmioty warte co najmniej 10 tys. zł. Neumann twierdzi, że trzeba poczekać na uzasadnienie aktu oskarżenia, który trafi do sądu i ma nadzieję na szybkie rozwiązanie sprawy.

- Pamiętam sprawę prezydenta Sopotu - Jacka Karnowskiego - który miał bardzo mocne zarzuty stawiane przez prokuraturę, nawet z nagraniami rozmów, a potem okazało się, że nagranie było sfabrykowane i sąd wszystko odrzucił - tłumaczył Neumann. - Chciałbym żebyśmy trzymali miarę i emocje w tego typu sprawach - dodał gość Trójki.

Poseł PO wyjaśnił, że obowiązki Sławomira Nowaka na Pomorzu przejmie jeden z wiceprzewodniczących.

Centrala NFZ do likwidacji?

Pod koniec 2012 roku minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zapowiedział, że w ciągu kilku, kilkunastu miesięcy centrala Narodowego Funduszu Zdrowia zostanie zlikwidowana.

Wiceminister zdrowia nie wykluczył, że resort zrezygnuje z pomysłu likwidacji centrali NFZ. Gość Trójki mówił, że ministerstwo analizuje uwagi, które spłynęły do niego w tej sprawie. Szczegóły planowanych zmian mamy poznać na wiosnę.

Rozmawiał Marcin Zaborski.

mr

Czytaj także

Zarzuty dla Sławomira Nowaka. "Czuję się niewinny, bo jestem niewinny"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 14:19
Były minister transportu Sławomir Nowak usłyszał zarzuty składania niezgodnych z prawdą oświadczeń majątkowych - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa Sławomira Nowaka. PO go broni. Opozycja atakuje

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 14:51
Celowo zataił w swoim oświadczeniu majątkowym fakt posiadania drogiego zegarka - twierdzi prokuratura. Sławomir Nowak czuje się niewinny i chce przed sądem dowieść, że śledczy się mylą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowak nie jest już szefem pomorskiej PO

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 23:59
Zarząd Platformy zawiesił byłego ministra transportu w prawach członka partii i klubu parlamentarnego. Sławomir Nowak sam o to prosił swoich kolegów.
rozwiń zwiń