X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szef MAC: PIT wkrótce wypełni za nas urząd skarbowy

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 09:24
Jak zapewnia Rafał Trzaskowski, w ciągu dwóch lat Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji będzie musiało zakończyć wiele projektów informatycznych, ponieważ tyle czasu zostało na ich rozliczenie.
Audio
  • Rafał Trzaskowski, minister administracji i cyfryzacji o nowym sposobie rozliczania podatków (Salon polityczny Trójki/Trójka)
Rafał Trzaskowski, minister administracji i cyfryzacji
Rafał Trzaskowski, minister administracji i cyfryzacji Foto: PR

Być może rok 2014 jest ostatnim, w którym sami rozliczymy PIT. Jak zapowiedział w radiowej Trójce Rafał Trzaskowski, minister administracji i cyfryzacji , jest olbrzymia szansa, że w 2015 roku przynajmniej za część Polaków zrobi to urząd skarbowy. - Zmierzamy do tego, żeby te usługi, które będą w internecie, zostały sprofilowane, żeby to urząd skarbowy wypełnił PIT i przysłał nam drogą internetową do zatwierdzenia - powiedział. Podatnik będzie musiał jedynie sprawdzić, czy w rozliczeniu nie pominięto jakichś ulg.

Minister dodał, że to rozwiązanie nie pociągnie za sobą zwiększenia zatrudniania w administracji.- Zmierzamy w tę stronę, żeby nie trzeba było zatrudniać nowych ludzi. Jeżeli mamy przenosić administrację w internet, to po to, żeby redukować zatrudnienie, a nie je zwiększać - wyjaśnił.

Szef MAC przypomniał, że zostały dwa lata na rozliczenie projektów informatycznych, za które odpowiedzialny jest resort, dlatego przyspieszają prace nad ich realizacją. W tym roku ma powstać m.in. centralne repozytorium danych, w którym każdy będzie mógł przeszukiwać informacje z licznych baz.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji  "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy" , "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Minister dodał też, że w obecnej perspektywie unijnej 2014-2020 niemal wszystkie gospodarstwa domowe w Polsce powinny mieć dostęp do internetu. Obecnie dostęp do sieci ma 45 proc. domów, a w przyszłym roku ma to być ok. 60 proc.

Rafał Trzaskowski poinformował, że na razie nie jest przygotowywana ustawa o cyfryzacji radia. - Jeżeli chodzi o radio, to w Unii Europejskiej są bardzo różne rozwiązania. Niektóre państwa od tego odstąpiły. My jesteśmy w fazie analiz - powiedział.

Szef MAC wypowiedział się także na temat opłaty audiowizualnej, która miałaby zastąpić abonament radiowo-telewizyjny. Jego zdaniem nowy system musi być znacznie prostszy od obecnego, by Polacy rzeczywiście zaczęli taką opłatę wnosić.

Jak zaznaczył Trzaskowski, możliwe że jeszcze w tym roku przez Sejm przejdzie ustawa o finansowaniu kościołów. - Uważam, że to jest dobre rozwiązanie, które oddaje decyzję w ręce obywateli o tym, na jaki kościół chcą przeznaczyć pieniądze - powiedział minister,

Gość Trójki odniósł się również do sytuacji na Ukrainie. W środę pojawiła się informacja, że od kul zginął jeden z demonstrantów w Kijowie. Nieoficjalnie mówi się także o drugiej ofierze śmiertelnej. - Miejmy nadzieję, że to podziała jak prysznic otrzeźwiający na Janukowycza, dlatego że czas najwyższy żeby zdał sobie sprawę z tego, że ta sytuacja może się wymknąć spod kontroli - powiedział Trzaskowski . Dodał, że obecnie nie można w tym kraju wykluczyć żadnego scenariusza.

Rozmawiał Marcin Zaborski.

bk/mk

Czytaj także

Co dalej z elektronicznym podpisem?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 21:40
Minister administracji i cyfryzacji, były poseł do Parlamentu Europejskiego Rafał Trzaskowski będzie gościem "Sygnałów dnia" w środę o godz. 7.40.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Internet ma trafić do każdego domu

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 09:01
- W ramach programu "Polska cyfrowa" musimy wydać wielkie pieniądze i chcemy wydać je w sposób sensowny na cyfryzację kraju - zapewnia w radiowej Jedynce nowy minister od cyfryzacji.
rozwiń zwiń