X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Schetyna: nie można sytuacji w Kijowie pozostawić bez reakcji

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2014 09:48
Grzegorz Schetyna uważa, że ważne jest by polski parlament mówił jednym głosem w sprawie wydarzeń na Ukrainie.
Audio
  • Grzegorz Schetyna, przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych o sytuacji na Ukrainie (Salon polityczny Trójki/Trójka)
Grzegorz Schetyna wierzy, że na Ukrainie dojdzie do pozytywnych zmian
Grzegorz Schetyna wierzy, że na Ukrainie dojdzie do pozytywnych zmianFoto: PR

Według Grzegorza Schetyny, przewodniczącego sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, wszystko wskazuje na to, że jeszcze podczas trwającego posiedzenia Sejmu powstanie specjalna uchwała w sprawie wydarzeń na Ukrainie. Zaznaczył on, że konieczne jest, by posłowie wszystkich ugrupowań mieli wspólne zdanie na ten temat.

Protesty na Ukrainie - zobacz serwis specjalny >>>

- Przede wszystkim potępienie użycia siły i tego, że przelana została krew, że zginęli ludzie. To zawsze trzeba piętnować. Będziemy dyskutować czy i jakie potrzebne są sankcje, żeby wskazać i ukarać tych, którzy podejmowali decyzje w sprawie użycia siły - wyjaśnił na antenie Trójki. Schetyna podkreślił, że nie można całej tej historii pozostawić bez reakcji.

Więcej rozmów z politykami na kanale Youtube Polskiego Radia >>>

- Polski parlament może apelować o to, co zrobiły Stany Zjednoczone kilka dni temu. Te sankcje zostały kierunkowo wskazane. Zostały odebrane wizy do USA dla przedstawicieli władzy, dla przedstawicieli tych, którzy mają wpływ na używanie przemocy - powiedział. Jak zaznaczył, w Europie można zastosować podobne rozwiązania - odebranie władzom Ukrainy wiz Schengen, a także sankcje dotyczące posiadania kont w państwach Unii Europejskiej.

Grzegorz Schetyna podkreślał rolę Polski w rozwiązywaniu ukraińskiego problemu. Dodał, że mamy w tej sprawie do wykonania dużą pracę w Unii Europejskiej. - Otworzenie Europy na sprawy ukraińskie nie jest proste, bo te rzeczy są rzeczywiście bardzo abstrakcyjne dla polityków z Brukseli - wyjaśnił.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji  "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy" , "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce" .

Grzegorz Schetyna wierzy w pozytywne zmiany, które mogą nastąpić po środowych rozmowach prezydenta Wiktora Janukowycza z liderami opozycji. - Możliwe jest odwołanie tych kontrowersyjnych ustaw. Jeżeli takie rzeczy się zdarzą, jeżeli po zapowiedziach prezydenta Janukowycza zmienimy sytuację na Ukrainie, jeżeli przestanie być używana siła na Majdanie, to znaczy, że coś się zmieniło - powiedział gość Trójki.

Szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych odniósł się także do wspólnego posiedzenia Sejmu i Knesetu, do którego ma dojść w poniedziałek. Schetyna wierzy, że uda się na nim wypracować wspólne stanowisko w sprawie krzywdzącego Polskę określenia "polskie obozy koncentracyjne". -  Jest dobra wola w tej sprawie. Wierzę, że to jest możliwe. Taki sygnał byłby ważny, bo to jest rzecz, która bardzo nas dotyka, jest bardzo dla Polski krzywdząca. Jeżeli znaleźlibyśmy w Knesecie osoby, które będą wspierały nas w walce z tą kłamliwą formułą, tak szkodliwą dla Polski, to tylko dobrze - wyjaśnił.

Rozmawiał Marcin Zaborski.

Do słuchania "Salonu politycznego Trójki" zapraszamy od poniedziałku do piątku o 8.15.

(bk, gs)

Czytaj także

Ukraina: polowanie dresiarzy i Berkutu na demonstrantów

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2014 08:00
W Kijowie funkcjonariusze oddziałów specjalnych Berkut i współpracujący z władzą dresiarze -"tituszki" napadali na uczestników Auto-Majdanu. Wielu protestujących pobili i zatrzymali.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kijów: manifestanci wzmacniają barykady i budują nowe

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2014 09:59
Barykady, które otaczają ulicę Hruszewskiego, zostały wzmocnione tak, aby nie mogły przejechać wozy opancerzone i czołgi. Do ich budowy wykorzystano opony samochodowe oraz śnieg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjska prasa: opozycja przestała kontrolować sytuację na Majdanie

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2014 08:29
"Niezawisimaja Gazieta" twierdzi, że ukraińskie władze straciły resztki zaufania państw Unii Europejskiej i USA. Natomiast dziennik "Kommiersant" dostrzegł szansę na porozumienie władzy z demonstrantami.
rozwiń zwiń