Paweł Graś: Sławomir Nowak nie ukrywał zegarka, cały czas go nosił

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 08:54
Zdaniem sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej, jeśli wyrok sądu będzie korzystny dla byłego ministra transportu, powinien on wrócić do polityki.
Audio
  • Paweł Graś o sprawie Sławomira Nowaka (Trójka/Salon polityczny Trójki)
Paweł Graś
Paweł GraśFoto: Polskie Radio

Prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko Sławomirowi Nowakowi. Według śledczych, były minister transportu w oświadczeniach majątkowych składanych od listopada 2011 do marca 2013 roku nie wykazał zegarka renomowanej firmy, który - jak wynika z dwóch opinii biegłego - jest wart co najmniej 17 tys. zł. Przepisy nakazują wpisywać do oświadczenia przedmioty warte co najmniej 10 tys. zł.

Gość audycji "Salon polityczny Trójki" , sekretarz generalny PO Paweł Graś , powiedział, że cieszy się, że "prokuratura stosunkowo szybko uporała się z aktem oskarżenia i trafił on do sądu". - Teraz, mam nadzieję, równie szybko niezawisły sąd się tą sprawą zajmie. Jestem przekonany o niewinności Nowaka. Znam go wiele lat, ta sprawa wydaje mi się oczywista - podkreślił.
Rozmówca Beaty Michniewicz zaznaczył, że ustawa dotycząca oświadczeń majątkowych polityków miała w swoim założeniu służyć temu, żeby badać, czy politycy ukrywają majątek, czy nie mają jakiś nielegalnych źródeł dochodów. - Nie miała być pułapką na kogoś, kto zapomniał, wpisał coś trochę wcześniej lub później albo nie wpisał czegoś do oświadczenia - stwierdził. Dodał, że nie można zarzucić byłemu ministrowi, że próbował ukryć swój majątek, skoro "cały czas nosił zegarek na ręku i publicznie go demonstrował".
Graś ocenił, że Nowak poniósł już poważne konsekwencje z powodu całej sytuacji - podał się do dymisji, przestał być też szefem regionu. - Czekamy na wyrok sądu, przyszłość byłego szefa resortu transportu zależy od wyroku. Jak będzie on korzystny dla Nowaka, to powinien on powrócić - ocenił gość radiowej Trójki. - Minister dał się poznać jako dobrze przygotowany, zaangażowany w pracę polityk. Warto to wykorzystać - oświadczył.

Twój Ruch i Solidarna Polska domagają się dymisji ministra sprawiedliwości Marka Biernackiego w związku z zamieszaniem wokół sprawy pedofila-mordercy. W opinii Grasia nie ma podstaw do odwołania ministra. W rozmowie poruszono też sprawę komisji śledczej w związku z raportem WSI oraz temat Lasów Państwowych.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji
Rozmawiała Beata Michniewicz.
(kk)

Czytaj także

Sławomir Nowak zawieszony w PO. "Stanął na wysokości zadania"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 11:29
Odpowiedzialna, słuszna postawa, dowód na najwyższe standardy w Platformie - tak decyzję Sławomira Nowaka oceniają jego partyjni koledzy. Polityk PO został zawieszony w prawach członka partii na trzy miesiące.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akt oskarżenia ws. oświadczeń majątkowych Sławomira Nowaka

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 13:55
Byłemu ministrowi transportu grozi do trzech lat więzienia. Prokuratura zarzuca mu złożenie pięciu nieprawdziwych oświadczeń majątkowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Nowak oskarżony. "Dajmy mu szansę"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 19:29
Byłemu ministrowi transportu w rządzie Donalda Tuska grozi do trzech lat więzienia za złożenie pięciu nieprawdziwych oświadczeń majątkowych. Według prokuratury, Nowak celowo zataił fakt posiadania drogocennego zegarka.
rozwiń zwiń