X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kidawa-Błońska: Tusk zaprasza na debatę jeden na jednego

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2014 09:00
Premier Donald Tusk zgadza się na rozmowę na dowolny temat, ale bez ekspertów – powiedziała w Trójce rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska.
Audio
  • Rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska m.in. o debacie Tusk-Kaczyński, reformie zdrowia, in vitro, planach organizacji igrzysk w Krakowie (Salon polityczny Trójki)
Małgorzata Kidawa-Błońska
Małgorzata Kidawa-BłońskaFoto: Salon polityczny Trójki

Czy premier przyjmie zaproszenie na debatę PiS o zdrowiu? Rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska zapewniła w Trójce, że Donald Tusk może wziąć udział w debacie - pod warunkiem, że nie będzie na niej specjalistów, a tylko liderzy partii: on i Jarosław Kaczyński. Wyraziła jednak wątpliwość, czy szef PiS naprawdę dąży do takiego spotkania. - Zawsze, gdy była mowa o debacie między liderami, w efekcie nie dochodziło do niej. Prezes Kaczyński szukał mnóstwa argumentów, by do niej nie doszło - mówiła.

Rzeczniczka rządu powiedziała, że skoro prezes PiS przedstawił swoje pomysły dla Polski, zapewnia, że może znaleźć w polskim budżecie dodatkowe środki, zaczął składać obietnice - to powinien powiedzieć, w jaki sposób chce to osiągnąć. Stąd zaproszenie premiera do debaty. Według gościa Trójki, Kaczyński powinien w takiej rozmowie bronić swojego programu, o ile go przygotował.

W debacie chcą wziąć udział również Leszek Miller i Zbigniew Ziobro. W ocenie rzeczniczki, tego rodzaju spotkania będą, gdy rozpocznie się kampania wyborcza.

Zadanie ministra Arłukowicza

W marcu minister Bartosz Arłukowicz ma przedstawić plan, jak skrócić kolejki i rozwiązać niektóre inne problemy w służbie zdrowia. Małgorzata Kidawa-Błońska ma nadzieję, że ten termin zostanie dotrzymany. Powiedziała, że premier i minister są przez cały czas w kontakcie. W jej opinii zadanie ministra Arłukowicza jest możliwe do wykonania. Zaznaczyła, że plan zakłada uporządkowanie list kolejkowych.

In vitro

Kiedy rząd przyjmie i skieruje do Sejmu ustawę o in vitro? Rzeczniczka rządu powiedziała, że założenia zostały przyjęte na komitecie stałym rady ministrów w zeszłym tygodniu. Posłanka ocenia, że w ustawie nie ma kontrowersyjnych punktów. - To będzie projekt ochrony zarodków, zakazu handlowania i eksperymentów. Z tym zgadzają się wszyscy parlamentarzyści. Nie mówimy, czy chcemy in vitro, czy nie - powiedziała.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki" , "Komentatorzy" , "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Małgorzata Kidawa-Błońska pytana o to, kiedy rząd ratyfikuje konwencję o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet, powiedziała, że pełnomocniczka rządu poinformowała ją, iż prace są niemal zamknięte. Wkrótce rząd może przekazać ją do parlamentu. - Są ekspertyzy, że jest zgodna z konstytucją - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska.

Igrzyska w Krakowie?

Rzeczniczka rządu powiedziała, że igrzyska w Polsce i na Słowacji są dobrym pomysłem na promocję obu krajów. Powiedziała, że można przygotować olimpiadę w sposób racjonalny i infrastruktura jest potem wykorzystana.

Rozmawiała Beata Michniewicz.

(agkm/mk)

Czytaj także

Tusk chce debaty z prezesem PiS. "Kaczyński ucieka przed debatą ze mną"

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 15:12
- Jestem gotowy stanąć twarzą w twarz z Jarosławem Kaczyńskim i porozmawiać o wyzwaniach dotyczących każdego tematu. Bez wyjątku - oświadczył szef rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kongres PiS. Kaczyński krytykuje Tuska: Polacy mają dość systemu Tuska

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 20:24
"Filarami, na których opiera się Polska, są rodzina i naród; czas na głębokie i konsekwentne zmiany" - Prawo i Sprawiedliwość przyjmuje dokument, który wyznacza cele partii w reformowaniu kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Schetyna: debaty Tusk-Kaczyński nie będzie. Będzie gonienie króliczka

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 08:31
- Po tak mocnym akcencie, jakim była ostatnia konwencja programowa PiS widać, że kampania wyborcza już się zaczęła. Jednym z istotnych jej elementów będzie temat debaty - mówił w Jedynce Grzegorz Schetyna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Tusk-Kaczyński. "Prezes PiS powinien się przełamać"

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 08:18
Donald Tusk zapowiedział, że jest gotowy stanąć twarzą w twarz z liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim, by porozmawiać o wyzwaniach dotyczących każdego tematu. Obaj politycy od lat rozmawiają ze sobą wyłącznie za pośrednictwem mediów.
rozwiń zwiń