To już druga kampania Kamińskiego w PO. Graś nie zaprzecza

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 08:45
Michał Kamiński w 2011 roku miał kontakt z Jackiem Protasiewiczem, który koordynował kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej. Być może korzystano z jego pomysłów – mówił w Trójce Paweł Graś.
Audio
  • Sekretarz generalny PO Paweł Graś o sytuacji na Ukrainie, o polityce wschodniej i o starcie Michała Kamińskiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy PO (Salon polityczny Trójki)
Paweł Graś
Paweł GraśFoto: Salon polityczny Trójki

Listę lubelską PO otworzy były spin-doktor PiS Michał Kamiński. Paweł Graś, sekretarz generalny PO mówił w Trójce, że Michał Kamiński zna dobrze zasady pracy kampanijnej i sztabowej w PiS i ta wiedza zostanie wykorzystana w walce przedwyborczej. Jego zdaniem, tego właśnie boją się politycy Prawa i Sprawiedliwości. Graś zapewniał, że Kamiński nie będzie ”faktycznym” szefem sztabu, bo tę funkcję pełni Tadeusz Zwiefka. Pytany o to, czy Kamiński pomagał Platformie podczas kampanii w 2011 roku, Graś nie zaprzeczył. - Już wtedy miał kontakt z Jackiem Protasiewiczem, który był zaangażowany w tę kampanię. Być może było tak, że z jakichś rad czy pomysłów korzystał. Myślę, że w tej kampanii będzie podobnie  - powiedział Graś.

Szef PiS Jarosław Kaczyński stwierdził w jednym z ostatnich wywiadów, że PO jest ”formacją wielkiej pomyłki” – chodzi o stosunek do prezydenta Rosji Władimira Putina. Paweł Graś tłumaczył w ”Salonie politycznym Trójki”, że nie popełniono błędów, a Polska stała się w Europie ekspertem do spraw wschodu, z jej zdaniem liczą się europejscy liderzy. Dodał, że wypowiedź szefa PiS traktuje jako zapowiedź ”kruchego pokoju” między rządzącymi i opozycją, w związku z sytuacją na Ukrainie.

Agresja Rosji na Ukrainie

Czy sankcje powstrzymają marsz Rosji na Ukrainie? - Wszyscy zadają sobie pytanie, co dalej, czy Rosja zatrzyma się na Krymie, czy też to co się dzieje w miastach na pd.-wsch. Ukrainie będzie miało swój dalszy ciąg – mówił w Trójce Paweł Graś.

Według gościa Trójki, Zachód ma do wyboru dwie drogi: pierwsza to postępujące sankcje, a druga to akcja militarna. – Wszyscy są zgodni, że ani Europa, ani NATO do wojny z Rosją o Krym czy wschodnią Ukrainę nie są gotowe. Trzeba więc wykorzystać wszystkie możliwości (w zakresie prawa międzynarodowego) – powiedział Paweł Graś.

Gość Trójki podkreślał, że sankcje są ważne, ale kluczem jest uruchomienie przez Zachód środków, które wzmocnią państwo ukraińskie.

Czytaj także: Paweł Graś na temat sankcji i sytuacji na Ukrainie >>>

Rozmawiała Beata Michniewicz.

agkm

Czytaj także

Graś o starcie Kamińskiego z list PO: to trudny, kontrowersyjny pomysł

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 14:10
Jak wyjaśnił sekretarz generalny Platformy, Michał Kamiński będzie walczył na Lubelszczyźnie o elektorat prawicowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamiński kandyduje z list PO. Zwiefka: od dawna chwalił rząd i premiera

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 17:40
Tadeusz Zwiefka, szef sztabu wyborczego Platformy w wyborach do Parlamentu Europejskiego uważa, że doświadczenie Michała Kamińskiego w Europarlamencie bardzo przyda się w PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emocje w PO: ostatnie zmiany na listach do europarlamentu

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2014 10:41
Listy będą zatwierdzone ostatecznie 22 marca przez Radę Krajową, wcześniej zajmie się nimi zarząd partii Najwięcej kontrowersji wśród polityków budzi obecnie lista dolnośląska i "jedynka" w Lublinie dla Michała Kamińskiego, ale spore niespodzianki są i w innych regionach.
rozwiń zwiń