X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

To już druga kampania Kamińskiego w PO. Graś nie zaprzecza

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 08:45
Michał Kamiński w 2011 roku miał kontakt z Jackiem Protasiewiczem, który koordynował kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej. Być może korzystano z jego pomysłów – mówił w Trójce Paweł Graś.
Audio
  • Sekretarz generalny PO Paweł Graś o sytuacji na Ukrainie, o polityce wschodniej i o starcie Michała Kamińskiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy PO (Salon polityczny Trójki)
Paweł Graś
Paweł GraśFoto: Salon polityczny Trójki

Listę lubelską PO otworzy były spin-doktor PiS Michał Kamiński. Paweł Graś, sekretarz generalny PO mówił w Trójce, że Michał Kamiński zna dobrze zasady pracy kampanijnej i sztabowej w PiS i ta wiedza zostanie wykorzystana w walce przedwyborczej. Jego zdaniem, tego właśnie boją się politycy Prawa i Sprawiedliwości. Graś zapewniał, że Kamiński nie będzie ”faktycznym” szefem sztabu, bo tę funkcję pełni Tadeusz Zwiefka. Pytany o to, czy Kamiński pomagał Platformie podczas kampanii w 2011 roku, Graś nie zaprzeczył. - Już wtedy miał kontakt z Jackiem Protasiewiczem, który był zaangażowany w tę kampanię. Być może było tak, że z jakichś rad czy pomysłów korzystał. Myślę, że w tej kampanii będzie podobnie  - powiedział Graś.

Szef PiS Jarosław Kaczyński stwierdził w jednym z ostatnich wywiadów, że PO jest ”formacją wielkiej pomyłki” – chodzi o stosunek do prezydenta Rosji Władimira Putina. Paweł Graś tłumaczył w ”Salonie politycznym Trójki”, że nie popełniono błędów, a Polska stała się w Europie ekspertem do spraw wschodu, z jej zdaniem liczą się europejscy liderzy. Dodał, że wypowiedź szefa PiS traktuje jako zapowiedź ”kruchego pokoju” między rządzącymi i opozycją, w związku z sytuacją na Ukrainie.

Agresja Rosji na Ukrainie

Czy sankcje powstrzymają marsz Rosji na Ukrainie? - Wszyscy zadają sobie pytanie, co dalej, czy Rosja zatrzyma się na Krymie, czy też to co się dzieje w miastach na pd.-wsch. Ukrainie będzie miało swój dalszy ciąg – mówił w Trójce Paweł Graś.

Według gościa Trójki, Zachód ma do wyboru dwie drogi: pierwsza to postępujące sankcje, a druga to akcja militarna. – Wszyscy są zgodni, że ani Europa, ani NATO do wojny z Rosją o Krym czy wschodnią Ukrainę nie są gotowe. Trzeba więc wykorzystać wszystkie możliwości (w zakresie prawa międzynarodowego) – powiedział Paweł Graś.

Gość Trójki podkreślał, że sankcje są ważne, ale kluczem jest uruchomienie przez Zachód środków, które wzmocnią państwo ukraińskie.

Czytaj także: Paweł Graś na temat sankcji i sytuacji na Ukrainie >>>

Rozmawiała Beata Michniewicz.

agkm

Czytaj także

Graś o starcie Kamińskiego z list PO: to trudny, kontrowersyjny pomysł

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 14:10
Jak wyjaśnił sekretarz generalny Platformy, Michał Kamiński będzie walczył na Lubelszczyźnie o elektorat prawicowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamiński kandyduje z list PO. Zwiefka: od dawna chwalił rząd i premiera

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 17:40
Tadeusz Zwiefka, szef sztabu wyborczego Platformy w wyborach do Parlamentu Europejskiego uważa, że doświadczenie Michała Kamińskiego w Europarlamencie bardzo przyda się w PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emocje w PO: ostatnie zmiany na listach do europarlamentu

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2014 10:41
Listy będą zatwierdzone ostatecznie 22 marca przez Radę Krajową, wcześniej zajmie się nimi zarząd partii Najwięcej kontrowersji wśród polityków budzi obecnie lista dolnośląska i "jedynka" w Lublinie dla Michała Kamińskiego, ale spore niespodzianki są i w innych regionach.
rozwiń zwiń