Hofman: premier Tusk popełnił błędy ws. Rosji

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2014 08:07
Adam Hofman, rzecznik PiS uważa, że działania Unii Europejskiej ws. Ukrainy są spóźnione. - Teraz można się pomodlić - powiedział gość "Salonu politycznego Trójki".
Audio
  • Adam Hofman, rzecznik PiS: Unijne sankcje wobec Rosji niewystarczające (Salon polityczny Trójki)
Adam Hofman, rzecznik PiS
Adam Hofman, rzecznik PiSFoto: Polskie Radio

Polityk PiS podkreślił, że skutecznymi sankcjami byłyby działania przeciwko podstawom ekonomicznym Rosji. Chodzi o obniżenie cen ropy naftowej i kursu rubla, a także o zagrożenie majątkom najbliższych współpracowników prezydenta Rosji, Władimira Putina.

Rosja przyłącza Krym. Dojdzie do konfliktu zbrojnego? [relacja] >>>

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości  powiedział, że PiS poparło działania premiera Donalda Tuska, gdyż liczyło, że Polska ma mocną pozycję w Unii i doprowadzi do podjęcia konkretnych działań w kwestii naszego bezpieczeństwa.

- Tusk dostała od nas absolutne poparcie, a gdy spojrzy się na bilans jego działań, to nie jest on imponujący. Nic się nie wydarzyło w sprawie powstrzymania Władimira Putina oprócz wyrażania zaniepokojenia na poziomie UE i sankcji, które są śmieszne - podkreślił.

Hofman powiedział, że Donald Tusk powinien przyznać się, że w ostatnich siedmiu latach popełnił błędy w sprawie Rosji. Rzecznik PiS-u wyraził jednak obawę, że Tusk wróci do dawnej polityki i będzie bagatelizował rosyjską aneksję Krymu.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji  "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Martwi mnie, że Tusk wraca na utary szlak bycia politykiem, który będzie zaraz miły dla Władimira Putina - powiedział.

Obciach w Brukseli

Według Adam Hofmana Platforma Obywatelska "eksportuje obciach" do Brukseli. Rzecznik PiS przypomniał, że wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego jest Jacek Protasiewicz z PO, skompromitowany skandalem we Frankfurcie. Na listach znajdują się nieudani ministrowie, jak Michał Boni czy Jacek Rostowski oraz celebryci i sportowcy, którzy osiągnęli sukcesy w swoich dziedzinach, ale na polityce w ogóle się nie znają - powiedział.

Hofman podkreślił, że na listach kandydatów PiS znajdą się natomiast osoby doświadczone, profesorowie i eksperci. - To będzie godna reprezentacja w Europie - dodał.

Rozmawiała Beata Michniewicz.

Do słuchania "Salonu politycznego Trójki"zapraszamy od poniedziałku do piątku o 8.13.

to, gs

Czytaj także

Tusk: na Krymie realizuje się czarny scenariusz. "Nie możemy wykluczyć prowokacji"

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 23:59
- Patrząc na to, co się dzieje na terenie Ukrainy, nie możemy wykluczyć prowokacji. To nie dotyczy tylko terenów przygranicznych, ale całej Polski - mówił premier Donald Tusk podczas spotkania z wojewodami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eberhardt: ta cała wojna, ten cały kryzys, nie jest o Krym

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 18:55
- Półwysep jest dla Rosji pierwszym celem działań, będzie albo nagrodą pocieszenia albo początkiem działań na rzecz podporządkowania sobie całej Ukrainy - mówi w audycji "Trzy strony świata" dr Adam Eberhardt, wiceszef Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Putin uznaje niezależny Krym, sankcje europejskie i amerykańskie

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 23:19
Przed południem rozwiązany przez władze w Kijowie parlament Krymu ogłosił niepodległość tej autonomicznej republiki. Deputowani od razu zgłosili swój akces do Federacji Rosyjskiej. Wieczorem Rosja uznała niepodległość półwyspu.
rozwiń zwiń