X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Zemke: premier nadużył silnie traumy, jaką mają Polacy

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 09:48
- Jeśli chodzi o Polskę, to ja żadnego zagrożenia wojną nie dostrzegam. Miałbym duże wątpliwości, co do tego czy Rosjanie będą się chcieli posuwać poza teren Krymu - ocenia w "Salonie politycznym Trójki" były minister obrony narodowej.
Audio
  • Janusz Zemke: premier nadużył silnie traumy, jaką mają Polacy (Salon Polityczny Trójki)
Janusz Zemke
Janusz ZemkeFoto: Polskie Radio

- Odczytuję raczej te działania rosyjskie jako nacisk na sytuację na Ukrainie, jako pewną demonstrację siły. Natomiast nie sądzę, żeby Rosja posunęła się do wojskowych działań - mówi Janusz Zemke. W jego opinii, premier "nadużył silnie pewnej traumy, jaką mają Polacy". - Traumy, która wiąże się z datą pierwszego września - dodaje.

"Każdy, kto chce bezpiecznej Polski, musi wspierać Ukrainę" >>>

Poseł do Parlamentu Europejskiego uważa, że to niedobrze, iż jest to zapowiedź głównej tematyki kampanii do Parlamentu Europejskiego. - Rada Krajowa PO, to była taka rada, która miała pokazać, że "tylko my jesteśmy w stanie zapewnić Polsce bezpieczeństwo" - mówi Zemke.

- Nie ma w Europie żadnego państwa ani armii, która byłaby się w stanie samodzielnie przeciwstawić potencjałowi rosyjskiemu. To nie jest tylko problem Polski, ale także Niemiec, Francji i innych krajów - ocenia były wiceminister obrony narodowej. - Nasza logika musi polegać na tym, że jesteśmy członkiem NATO i że jakikolwiek konflikt, to nie byłby konflikt z Polską, tylko z całym NATO - dodaje.

Odnosząc się do sankcji europejskich w stosunku do Rosji, Janusz Zemke podkreśla, że te personalne mogłyby być szersze, ale trzeba być niezwykle ostrożnym, jeśli chodzi o sankcje ekonomiczne. - Żeby one się nie skończyły w taki sposób, że to polscy podatnicy i polskie przedsiębiorstwa za nie zapłacą, bo na polskie miejsca wejdą firmy z innych państw - mówi eurodeputowany.

Jego zdaniem, jeżeli Unia naprawdę chce pomóc Ukrainie w integracji z Europą, musi to zrobić w inny sposób. - Dzisiaj te zachęty dla Ukrainy są jedynie zachętami o charakterze dyplomatyczno-słownym. Faktów materialnych jest okrutnie mało - mówi były wiceminister obrony narodowej.

Gość "Salonu politycznego Trójki" podkreśla także, że nie bez znaczenia jest fakt, "jaka Unia objawi się nam po wyborach na Ukrainie". - Niestety w części europejskich państw narastają silnie nastroje antyunijne i gdyby do parlamentu weszło dużo eurosceptyków, Unia i parlament mogą zająć się przede wszystkim sobą i już nie będą miały siły i determinacji żeby pomóc Ukrainie - podkreśla Janusz Zemke.

Rozmawiała Beata Michniewicz.

kh/mk

Czytaj także

Wkrótce stowarzyszenie Mołdawii z UE. To obrona przed Rosją?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 11:51
Umowa miedzy Kiszyniowem a Brukselą może być podpisana do czerwca. -To sygnał uspokajający dla Mołdawii - mówi premier Tusk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk: Unia pracuje nad uniezależnieniem się od Rosji. "Maszyna ruszyła"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 15:31
Komisja Europejska ma do czerwca opracować plan zmniejszenia zależności od importu energii. To zapis we wnioskach z drugiego dnia szczytu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda: premier Tusk straszy Putinem

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 08:37
Zdaniem posła PiS, Donald Tusk próbuje zdobywać poparcie grając na negatywnych emocjach.
rozwiń zwiń