X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zdrojewski o Roku Polski w Rosji: gestów nie zabraknie

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2014 07:56
- Żadna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła - powiedział w "Salonie politycznym Trójki" minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski, który odniósł się do żądań PiS dotyczących wycofania się z obchodów roku Rosji w Polsce i roku Polski w Rosji.
Audio
  • Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski o Roku Polskim w Rosji, Roku Rosji w Polsce, pomnikach upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej i kandydowaniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego (Salon polityczny Trójki)
Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski
Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski Foto: Polskie Radio

- Jesteśmy zdumieni, że minister Zdrojewski, po agresji Rosji na Krym, nie wycofał udziału ministerstwa kultury z organizacji Roku Polskiego w Rosji i Roku Rosji w Polsce - mówił poseł PiS Kazimierz Ujazdowski na konferencji prasowej w Sejmie. - Domagamy się od ministra Zdrojewskiego wycofania się z rażącego błędu, czyli kontynuacji tych projektów - oświadczył Ujazdowski.

PiS nie chce Roku Rosji w Polsce i oskarża Tuska: robi politykę na pokaz >>>

Bogdan Zdrojewski mówi, że "jest to działanie niezwykle złożone i nie można tak z dnia na dzień, nagle, pod wpływem kampanii wyborczej, podejmować decyzji, które dotyczą wielu podmiotów". - Na razie przyglądamy się temu programowi. Wierzymy w świat kultury i w mądrość instytucjonalną - dodaje. Minister kultury i dziedzictwa narodowego przypomina, że nie mamy roku polskiej kultury w Rosji, tylko Rok Polski w Rosji, który został zaprojektowany w 2012 roku i na który składają się różne przedsięwzięcia, m.in. promocja polskiej żywności czy współpraca gospodarcza.

- Ci, którzy tak pochopnie, szybko i nagle domagają się określonych decyzji, niech zwrócą uwagę, co w tym programie się tak naprawdę znajduje. A znajduje się na przykład, w ramach promocji polskiej kultury, tłumaczenie dzieł Tadeusza Różewicza na język rosyjski czy wymiana teatrów lalek dla dzieci - mówi gość "Salonu politycznego Trójki".

Bogdan Zdrojewski uważa, że wszystkie te działania wymagają nie tylko przemyślenia, ale także zwrócenia uwagi na to, jakie koszty zostały poniesione. - Mamy do czynienia z kilkudziesięcioma propozycjami, które nie pochodzą z ministerstwa kultury, tylko od samorządów, instytucji, które na tym etapie konsultują z nami ewentualną obecność i decyzje będą podejmowane w najbliższym czasie - podkreśla.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego podkreśla, że nie neguje obecności wojsk NATO na naszej wschodniej granicy, czy dalszej możliwej inwazji Putina na Ukrainę. - Te działania wymagają po pierwsze potępienia, po drugie reakcji, po trzecie daleko idącej wstrzemięźliwości, ale uważam, że w tej materii nie może zabraknąć mądrości - mówi.

Gość Trójki mówi, że mimo tego iż Polska na chwilę obecną nie rezygnuje z udziału Roku Polski w Rosji, "gestów nie zabraknie". - Ważne jest jednak, żeby były one mądre, adekwatne i żeby nie wywoływały dla świata kultury w Polsce, ale także dla świata kultury w Rosji, który jest przez nas ceniony niezależnie od okoliczności, negatywnych efektów - dodaje Zdrojewski.

Protesty na Ukrainie: serwis specjalny >>>

Bogdan Zdrojewski mówił także o pomnikach upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej oraz o kandydowaniu do Parlamentu Europejskiego.

Rozmawiała Beata Michniewicz.

(kh/mk)

Czytaj także

PiS nie chce Roku Rosji w Polsce i oskarża Tuska: robi politykę na pokaz

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2014 12:00
- Jesteśmy zdumieni, że minister Zdrojewski - po agresji Rosji na Krym - nie wycofał udziału ministerstwa kultury z organizacji Roku Polskiego w Rosji i Roku Rosji w Polsce - powiedział poseł PiS Kazimierz Ujazdowski na konferencji prasowej w Sejmie.
rozwiń zwiń