X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Schetyna: Unia Europejska nie bardzo chce się zajmować Ukrainą

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2014 09:06
Zdaniem polityka Platformy Obywatelskiej, dla wielu państw członkowskich, kryzys ukraiński to tylko "konflikt terytorialny, graniczny".
Audio
  • Grzegorz Schetyna o sytuacji na Ukrainie (Trójka/Salon polityczny Trójki)
Grzegorz Schetyna
Grzegorz SchetynaFoto: PR/Trójka

W czwartek w Genewie ma się odbyć spotkanie szefów dyplomacji USA, Unii Europejskiej, Rosji i Ukrainy. John Kerry, Catherine Ashton, Siergiej Ławrow i Andrij Deszczyca mają rozmawiać o perspektywach rozwiązania kryzysu ukraińskiego. W ocenie gościa audycji "Salon polityczny Trójki", szefa sejmowej komisji spraw zagranicznych Grzegorza Schetyny , do spotkania dojdzie, a Ławrow podejmie rozmowy w imieniu Rosji. Ważniejsze zaś od pytania, czy ministrom uda się usiąść przy jednym stole, jest pytanie, co z tego wyniknie.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji  "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Polityk PO jest zdania, że kraje członkowskie Unii Europejskiej nie bardzo chcą się zajmować Ukrainą, nie mają poczucia, że to istotna kwestia. - Nie zdają sobie sprawy z tego, jakie znaczenie to, co się dzieje na Ukrainie ma dla przyszłości całej Europy. Wydaje im się, że to daleka zagranica - tłumaczy.
Kryzys na Ukrainie: serwis specjalny >>>
Z kolei Kremlowi - według rozmówcy Beaty Michniewicz - zależy na tym, by sprawa się rozmyła. - Rosja zrobi wszystko, by destabilizować sytuację na wschodniej i południowej Ukrainie do wyborów prezydenckich i samorządowych, które mają się odbyć 25 maja. Będzie chciała pokazać, że Ukraina nie jest krajem, który może sobie sam poradzić - twierdzi. 
Zdaniem Schetyny najbliższe dni i tygodnie to będzie sprawdzian dla Ukrainy. Kraj ten będzie musiał - jak zaznacza - "pokazać, że daje sobie radę ze swoją państwowością". - Ukraińcy będą sami musieli odpowiedzieć sobie na pytanie, czy są w stanie obronić integralność terytorium, obronić instytucje ukraińskie, czy też nie mają na to siły - tłumaczy.
Według niego kluczem do rozwiązania kryzysu ukraińskiego są wybory. - Głosowanie musi się odbyć na całym terytorium Ukrainy. To będzie sprawdzian dla państwa - mówi.

Wysłuchaj całej audycji!

Rozmawiała Beata Michniewicz.

Do słuchania "Salonu politycznego Trójki" zapraszamy od poniedziałku do piątku o 8.13.

(kk, gs)

Czytaj także

Bezzębny trójząb, czyli bezsilność władz z Kijowa

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 22:49
Władze Ukrainy okazują coraz większą słabość i nieudolność w reagowaniu na niepokoje grożące rozpadem i upadkiem państwa, którego symbolem jest trójząb (tryzub).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czterostronne rozmowy w Genewie. Eksperci: nikłe szanse na sukces

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2014 11:05
Amerykański sekretarz stanu, szefowa unijnej dyplomacji oraz ministrowie spraw zagranicznych Rosji i Ukrainy rozpoczęli w Genewie negocjacje w sprawie ukraińskiego kryzysu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zemke: utrzymanie wspólnego stanowiska Unii wobec Rosji będzie bardzo trudne

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2014 08:17
Eurodeputowany SLD Janusz Zemke zauważa w radiowej Jedynce, że stosunek państw Unii do wydarzeń na Ukrainie zależy od stopnia powiązań gospodarczych tych państw z Rosją.
rozwiń zwiń