X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kwiatkowski: NIK zbada wydanie 7 mln na spot na 10-lecie Polski w Unii

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 08:10
- Suma jest oczywiście wysoka, ale nie wiem, co się na nią złożyło, dlatego nie chciałbym wypowiadać opinii, czy kwota jest adekwatna do tego, co zrobiono, czy nie - mówi prezes Najwyższej Izby Kontroli w "Salonie Politycznym Trójki".
Audio
  • Krzysztof Kwiatkowski o spocie na 10-lecie Polski w UE, kontroli NIK przy rządowym wsparciu opiekunów osób niepełnosprawnych, kontroli NIK na Stadionie Narodowym, pociągach pendolino, i źle oznakowanych drogach w Polsce (Salon Polityczny Trójki)
Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski
Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof KwiatkowskiFoto: Polskie Radio

Rząd z okazji 10-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej przygotował spot telewizyjny, który składa się ze zdjęć Polski i Polaków od 1991 roku do dziś. W tle brzmi nucony przez premiera utwór "Hey Jude" The Beatles. Jak poinformowała kancelaria premiera, koszt produkcji i emisji filmu wyniósł 7 133 126,50 zł.

<<<Rząd promuje 10 lat w Unii piosenką "Hey Jude". "Mamy zgodę McCartney'a">>>

- Zawsze trzeba się przyjrzeć, czy tego typu materiał ma charakter informujący, podsumowujący, czy nie ma charakteru politycznego - mówi Krzysztof Kwiatkowski. - Byłbym jednak z góry przeciwny żebyśmy nie zauważali takich rocznic, jak 10-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, 15-lecie wstąpienia do NATO, czy 25-lecie przemian demokratycznych. Jako Polacy mamy prawo z tych dat być dumni - ocenia prezes NIK.

Krzysztof Kwiatkowski podkreśla, że "zawsze, bo rok rocznie, Najwyższa Izba Kontroli kontroluje wszystkie wydatki budżetowe". - Także w tym przypadku, w stosownym momencie zbadamy prawidłowość wydatkowania tych środków i oczywiście to, czy te pieniądze przełożyły się na odpowiednią jakość materiału, którą możemy obejrzeć - dodaje.

Gość audycji "Salon polityczny Trójki" mówił także o kontroli NIK ws. finansowania opiekunów osób niepełnosprawnych, kontroli na Stadionie Narodowym, pociągach Pendolino i źle oznakowanych drogach w Polsce.

<<<NIK: sprawa przebudowy Stadionu Śląskiego do prokuratury>>>

Rozmawiała Beata Michniewicz

(kh, ei)

Czytaj także

NIK skontroluje wydatkowanie funduszy unijnych. "Chcemy być mądrzy przed szkodą"

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2014 10:23
- Przysłowie mówi, że "Polak mądry po szkodzie". W tym wypadku planujemy kontrolę, która sprawdzi przygotowanie procedur, instytucji, programów operacyjnych do wydatkowania ponad 400 mld złotych - powiedział w Jedynce prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NIK: sprawa przebudowy Stadionu Śląskiego do prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 10:55
Najwyższa Izba Kontroli skieruje zawiadomienie do prokuratury dotyczące niegospodarności urzędników odpowiedzialnych za przebudowę Stadionu Śląskiego w Chorzowie oraz sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej związanej z awarią łączników lin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Film na 10 lat Polski w UE. Donald Tusk: odrobiliśmy kawał historii

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 20:51
Akcesja Polski do Unii Europejskiej była dobrym "wyborem chyba bez alternatywy" - powiedział premier Donald Tusk, inaugurując rządową kampanię dot. 10-lecia Polski w UE. Jak ocenił, członkostwo w UE to "absolutny i pozytywny" przełom w historii naszego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd promuje 10 lat w Unii piosenką "Hey Jude". "Mamy zgodę McCartney'a"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 20:35
10-lecie obecności Polski w Unii Europejskiej w rytmie piosenki "Hey Jude" The Beatles. Rząd z tej okazji przygotował spot telewizyjny, który składa się ze zdjęć Polski i Polaków od 1991 roku do dziś. W tle zabrzmi nucony przez premiera utwór czwórki z Liverpoolu.
rozwiń zwiń