Eugeniusz Kłopotek: jestem zmęczony poziomem kampanii wyborczej do PE

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2014 09:07
- Naprawdę Polacy nie są "byle czym futrowani" - tak o spotach wyborczych kandydatów do Parlamentu Europejskiego mówił w Trójce Eugeniusz Kłopotek (PSL).
Audio
  • Eugeniusz Kłopotek: jestem zmęczony poziomem kampanii wyborczej do PE (Salon polityczny Trójki)
Eugeniusz Kłopotek
Eugeniusz Kłopotek Foto: Polskie Radio

Kandydat do PE, "1" na liście nr 9 w Bydgoszczy, mówił w Trójce, że kampanię zaniżają zarówno największe partie jak i te ugrupowania, które walczą o przekroczenie progu wyborczego. Kłopotek jest przekonany o tym, że jego partia wejdzie do Parlamentu Europejskiego, a może nawet otrzyma więcej niż 10 procent głosów. - Wiem, że my jesteśmy na granicy progu, ale jestem wyjątkowo spokojny o nasz wynik - podkreślił polityk.

Eurowybory 2014 - zobacz serwis specjalny >>>

Podsumowując działalność PSL w wolnej Polsce Kłopotek powiedział, że jest to partia środka, która może współpracować z różnymi ugrupowaniami. - Nigdy nie byliśmy skrajni, zawsze szukaliśmy kompromisów - zaznaczył gość Trójki. Przypomniał, że to PSL pomogło utworzyć obecny rząd. - Nasi politycy wynegocjowali też dla polskich rolników wyższe dopłaty niż proponowała Unia Europejska - przypominał kandydat do PE.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji  "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy" , "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce" .

Gość Trójki zadeklarował, że jego ugrupowanie nigdy nie zmieni programu ani nazwy. Powiedział jednak, że Stronnictwo popełnia błąd, gdy "usiłuje zrobić wszystkim po troszeczku dobrze".

Mówiąc o dobrych notowaniach sondażowych Nowej Prawicy poseł wyraził opinię, że wiele osób zniechęconych największymi partiami popiera nowe ugrupowanie. Nie wiadomo jednak, czy na nie zagłosują. Kłopotek przyznał, że Twój Ruch z liderem Januszem Palikotem, który ma małe poparcie, znalazł się w trudnej sytuacji. Zasłużył sobie jednak na to prowadzoną w ostatnich latach polityką. - To co wprowadził Janusz Palikot do życia politycznego jest nie do przyjęcia. Przekroczył wszelkie granice - zaznaczył polityk.

Kryzys na Ukrainie: serwis specjalny >>>

Kandydat do PE dodał również, że jest zniesmaczony faktem, iż były prezydent Aleksander Kwaśniewski pracuje dla firmy ukraińskiego oligarchy. Jest to tym bardziej dwuznaczne, że były prezydent jeździł na Ukrainę jako wysłannik instytucji europejskich. Kłopotek dodał, że cała sprawa uderzy w Twój Ruch, który Kwaśniewski wspiera.

Rozmawiała Beata Michniewicz.

Do słuchania "Salonu politycznego Trójki" zapraszamy od poniedziałku do piątku o 8.13.

mr/mp

Czytaj także

Schetyna: Platforma potrzebuje nowego początku

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 12:02
Grzegorz Schetyna z PO powiedział w RMF FM, że nie ma wrażenia, by jego partia miała przegrać w wyborach do PE. Dodał jednak, że wiele będzie zależało od frekwencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy sondaż CBOS: PiS coraz bliżej PO, PSL poza Sejmem

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 22:36
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w maju, to w Sejmie znaleźliby się przedstawiciele czterech partii - wynika z badania przeprowadzonego przez CBOS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin: będziemy walczyć o interes Polski w UE

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2014 08:19
Lider Polski Razem deklaruje w radiowej Jedynce, że w Unii Europejskiej chce Polski skuteczniej walczącej o swoje interesy. Wskazuje, że obowiązkiem polskich europosłów, nieważne z której partii, jest walczenie o interes Polski.
rozwiń zwiń