X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piecha: uchybienia wyborcze były żenujące

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2014 07:57
Senator PiS Bolesław Piecha, nowo wybrany poseł do Parlamentu Europejskiego uważa, że jest podstawa do tego, aby zgłosić protest wyborczy. - Tyle tylko, że o tym, czy wybory mogą być powtórzone nie decyduje PiS, PO ani Donald Tusk, tylko Sąd Najwyższy - dodał gość "Salonu politycznego Trójki" .
Audio
  • Bolesław Piecha: Piecha: uchybienia wyborcze były żenujące (Salon polityczny Trójki)
Bolesław Piecha (PiS)
Bolesław Piecha (PiS)Foto: Polskie Radio

PiS domaga się powtórnego przeliczenia głosów w niektórych komisjach wyborczych. Podczas środowej konferencji w Sejmie wiceprezes partii Antoni Macierewicz zaprezentował film z jednej z warszawskich komisji obwodowych, której członkowie nie wywiesili na drzwiach kopii protokołu głosowania, zabrali worki z kartami i wyruszyli z nimi nocą do komisji okręgowej.

Senator PiS powiedział, że przedstawione przez PiS uchybienie wyborcze było bezwzględnie żenujące i gorszące. - Tyle lat mierzymy się z aktem wyborczym, a mimo to dopuszcza się do tak rażących postępowań. To powoduje uruchomienie kuli i później pojawiają się różnego rodzaju spekulacje - zauważył. Jednocześnie dodał, że nie sądzi, aby te wydarzenia miały jakiś zdecydowany wpływ na wyniki wyborów.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji  "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy" , "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce" .

Bolesław Piecha skomentował także doniesienia, że Polska stara się o stanowisko komisarza do spraw rynku wewnętrznego w UE. Zdaniem senatora, powinniśmy raczej ubiegać się o funkcję komisarza do spraw energii. Jak mówił Bolesław Piecha, sprawa energii i pakietu klimatyczno-energetycznego jest dla Polski strategiczna. Zdaniem polityka, komisarz ds. rynku wewnętrznego nie ma tak dużego znaczenia.

Piecha przyznał także, że PiS z dystansem podchodzi do kandydatury Jeana Clauda Junckera na szefa KE. - Wcale nie jest przesadzone, że będzie on grał pierwsze skrzypce. W spekulacjach kluczowym będzie zdanie "żelaznej damy” Angeli Merkel, która za bardzo nie przepada z Junckerem - powiedział.

Rozmawiała Beata Michniewicz.

Do słuchania "Salonu politycznego Trójki" zapraszamy od poniedziałku do piątku o 8.13.

to, gs

Czytaj także

PiS sprawdza wyniki eurowyborów. PKW: podchodzimy do tego ze zrozumieniem

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2014 23:41
Do środy wolontariusze będą zbierać dane z obwodowych komisji wyborczych. - Zwrócimy się do PKW o wyjaśnienia w przypadkach, w których będziemy mieli do czynienia z nieprawidłowościami - powiedział szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS twierdzi, że w trakcie liczenia głosów doszło do nieprawidłowości

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2014 23:59
Sprawa dotyczy wydarzeń na warszawskim Mokotowie. Członkowie komisji numer 103 opuścili lokal bez wywieszenia na drzwiach protokołu z głosowania. PKW twierdzi, ze jeśli rzeczywiście doszło do takiej sytuacji, trzeba będzie to wyjaśnić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porażka Palikota w wyborach. Domański: liczba przebieranek jest ograniczona

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2014 09:30
- Jeżeli mamy do czynienia z politykiem poważnym, mającym plan, koncepcję i strategię na dłuższy okres, to wybory do PE mogą być w życiu takiego polityka, czy jego partii, epizodem - mówi w "Komentatorach" w Trójce Jerzy Domański ("Przegląd")
rozwiń zwiń