X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Brak posiłków w szpitalach? Neumann: to wydumany problem

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 09:57
Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann powiedział w Trójce, że nie ma żadnej luki w przepisach dotyczących posiłków w szpitalach.
Audio
  • Brak posiłków w szpitalach? Neumann: to wydumany problem (Salon polityczny Trójki)
Sławomir Neumann, wiceminister zdrowia
Sławomir Neumann, wiceminister zdrowiaFoto: Polskie Radio

- Temat wraca jak bumerang. Jedynym z elementów hospitalizacji jest posiłek, który szpital musi zapewnić w ramach środków z NFZ - powiedział gość "Salonu politycznego Trójki" . O sprawie napisał jeden z tabloidów. Według wiceministra jest to wydumany problem. - Nie wyobrażam sobie, żeby pacjent był hospitalizowany bez łóżka i jedzenia. Nie ma takich przypadków. W kontrakcie między NFZ a szpitalem to jest jasno określone - powiedział.

Wiceminister odniósł się również do nowej dyrektywy transgranicznej. Przepisy mają ułatwić chorym dostęp do świadczeń medycznych na terenie całej Unii Europejskiej. - Myślę, że do końca wakacji sejmowych będzie ona uchwalona - powiedział. Przyznał, że wdrożenie dyrektywy będzie wiązało się z powstaniem nowych 70 etatów w ministerstwie. W każdym z regionów muszą być punkty kontaktowe dla pacjentów z zagranicy, ma być to pewna obsługa naszych szpitali i przychodni - zapowiedział Neumann.

Polityk zaznaczył, że jeżeli w naszym kraju wejdzie w życie dyrektywa transgraniczna, to Polacy będą mogli jechać do Czech czy Niemiec niezależnie do tamtych przepisów. - To jest proste rozliczenie. Polski szpital wystawia rachunek pacjentowi i tego pacjenta z zagranicy nie interesuje polski system prawny - dodał. Według rządu, koszt wdrożenia dyrektywy transgranicznej w pierwszym pełnym roku jej obowiązywania ma wynieść 370 milionów złotych.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji  "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy" , "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce" .

Sławomir Neumann skomentował również podpisanie deklaracji wiary przez lekarzy. - Zależy nam na przestrzeganiu prawa, a poglądy lekarzy są ich prywatną sprawą. Gdyby nie przepisywali odpowiednich leków lub nie prowadzili odpowiednio pacjentów, to wówczas będziemy wkraczać, ale na dzisiaj nie ma takich obaw - podkreślił.

Rozmawiał Marcin Zaborski.

(to/mk)

Czytaj także

Pacjent na zabieg poczeka nie w szpitalu, a w hotelu?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 11:56
Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz w pakiecie antykolejkowym zaproponował, by chorzy, którzy mogą samodzielnie się przemieszczać, byli kwaterowani w hotelach. Będą dowożeni na zabiegi przez placówkę medyczną - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przykra niespodzianka na wakacjach? Lepiej się ubezpieczyć

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 17:00
Jadąc na wyczekiwany urlop, zawsze zakładamy, że będą to wakacje marzeń. Nie da się jednak uniknąć także obaw. Złe warunki, wypadki, choroby - tym martwimy się najbardziej. Ale od wielu nagłych sytuacji można się ubezpieczyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warzecha: podciąganie klauzuli sumienia pod zagrożenie życia to manipulacja

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2014 09:30
- Chciałbym się dowiedzieć, gdzie zdaniem ministra Arłukowicza, poza oczywistymi kwestiami jak aborcja czy eutanazja, deklaracja wiary wchodzi w konflikt z normalnymi powinnościami lekarza - mówi w 'Komentatorach" Łukasz Warzecha.
rozwiń zwiń