X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dębski: społeczeństwo powinno otrzymać szansę na nowe wybory

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014 09:10
- ABW zostało instrumentalnie wykorzystane przez prokuraturę, można było skorzystać zgodnie z prawem z policji - oceniał w "Salonie politycznym Trójki" akcję funkcjonariuszy w redakcji "Wprost" poseł Twojego Ruchu Artur Dębski.
Audio
  • Artur Dębski z Twojego Ruchu o aferze taśmowej (Salon polityczny Trójki)
Artur Dębski z Twojego Ruchu
Artur Dębski z Twojego RuchuFoto: PR

Artur Dębski z Twojego Ruchu powiedział, że podczas wtorkowego spotkania komisji ds. służb specjalnych z szefem MSW Bartłomiejem Sienkiewiczem i wiceszefami ABW, dowiedział się mniej szczegółów dotyczących tzw. afery taśmowej niż podają media, chociaż trwało ono 2,5 godziny, a pytań było około setki. - Na żadne z konkretnych pytań nie dostaliśmy odpowiedzi - ocenił w "Salonie politycznym Trójki” .
Poinformował, że w trakcie spotkania pytał o osłonę kontrwywiadowczą. O to, czy politycy podporządkowują się zaleceniom ochrony. Jego zdaniem nie stosują się do nich, gdyż uważają, że ich życie prywatne jest ważniejsze od bezpieczeństwa państwa. - Premier nie dał się nagrać, zdaje sobie sprawę z wagi takich rozmów - dodał.


Gość radiowej Trójki przekonywał, że na komisji powinni się stawić prokurator generalny lub któryś z jego zastępców, bądź prokuratorów obecnych podczas akcji ABW w redakcji "Wprost”, którzy nie mogliby "uciekać od odpowiedzi”, jak robiły to osoby obecne na spotkaniu z parlamentarzystami.
Artur Dębski oskarżył polityków PO, że nie chcą mówić o treści nagrań, ale o tym, kto je zrobił. - Nasze państwo pokazało słabość polegającą na tym, że najważniejsze osoby w państwie (…) pozwoliły się nagrać - zauważył.
W jego opinii ktoś, kto chce pełnić służbę publiczną, powinien liczyć się z tym, że będą się nim i jego wiedzą interesować inne osoby. Gość radiowej Trójki ocenił też, że akcja ABW w redakcji "Wprost” wyglądała groteskowo, a profesjonalne służby potrafiłyby sobie poradzić z takim zadaniem.
- ABW zostało instrumentalnie wykorzystane przez prokuraturę, można było skorzystać zgodnie z prawem z policji - podkreślił. Artur Dębski powiedział, że "społeczeństwo powinno otrzymać szansę na nowe wybory”, dlatego jego partia będzie dążyć do skrócenia kadencji Sejmu.
Rozmawiała Beata Michniewicz.
pp/mp

Czytaj także

Artur Dębski: to co mówił Kamiński rzeczywiście obciąża Kwaśniewskich

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2014 17:15
Jak twierdzi poseł Twojego Ruchu to jednak nie te informacje, a swoiście pojęta "poselska solidarność" uniemożliwiła uchylenie immunitetu posłowi PiS, byłemu szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier w Sejmie o aferze taśmowej. Burza pytań potrwa do 2 w nocy?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 10:55
We wtorek rozpoczyna się trzydniowe posiedzenie Sejmu. Głównym punktem będzie środowa informacja premiera na temat nagrań czołowych polityków PO, które ujawnił "Wprost".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie Tuska z Piechocińskim. Po wakacjach powstanie nowy rząd?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 15:03
We wtorek w południe zakończyło się ok. półtoragodzinne spotkanie liderów koalicji PO-PSL dotyczące nagrań polityków z nielegalnych podsłuchów. PSL uważa, że jeśli po wakacjach sprawa nie zostanie wyjaśniona, powinien powstać nowy rząd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera taśmowa: Schetyna: trzeba przetrwać trudny czas

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 13:55
Grzegorz Schetyna nie jest zaskoczony brakiem decyzji personalnych w związku z afera podsłuchową. Jego zdaniem, cała afera wygląda jak polityczny szantaż.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afera taśmowa. Wśród podejrzanych kelner i menadżer restauracji

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 23:18
Cztery osoby znalazły się na celowniku prokuratorów. Dwie z nich zostały zatrzymane przez śledczych i w środę zostaną przesłuchane. Dwie pozostałe już usłyszały zarzuty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci o aferze taśmowej. "Tusk może odzyskać zaufanie"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014 10:59
Realny i długofalowy program naprawczy oraz przesunięcie uwagi na sprawców podsłuchów mogą pomóc w odzyskaniu wiarygodności premiera Donalda Tuska - oceniają eksperci, komentując możliwe scenariusze działań rządu po publikacji nagrań prywatnych rozmów polityków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik rządu: zmiana szefa MSW spowodowałaby chaos

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014 07:45
- Premier podejmie decyzje w sprawie zmian w rządzie po wyjaśnieniu sprawy podsłuchów – mówiła w Jedynce Małgorzata Kidawa-Błońska.
rozwiń zwiń