X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grupiński: komisja śledcza ws. WSI nie będzie festiwalem przecieków

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2014 09:24
Rafał Grupiński, szef klubu PO uważa, że komisja śledcza ds. likwidacji WSI nie powtórzy szeregu ujawnień, których dokonał Antoni Macierewicz.
Audio
  • Rafał Grupiński, szef klubu PO o komisji śledczej ws. likwidacji WSI (Salon polityczny Trójki)
Szef klubu PO Rafał Grupiński
Szef klubu PO Rafał GrupińskiFoto: PR

- Komisja będzie prowadziła większość swoich obrad w trybie tajnym, ściśle tajnym, więc nie będzie żadnych sensacji publicznych. Nikt nie będzie chciał przeprowadzać festiwalu ujawnień, który przeprowadzał Macierewicz - powiedział w radiowej Trójce Rafał Grupiński .

W środę w "Salonie politycznym Trójki" poseł PiS, Krzysztof Szczerski mówił, że komisja może być strzałem w stopę dla Platformy Obywatelskiej, ponieważ poruszone mogą zostać wątki dotyczące Bronisława Komorowskiego i Radosława Sikorskiego.

Rafał Grupiński odniósł się również do opinii, że środowe wystąpienie w Sejmie premiera i ministrów było przedwyborczą promocją. - To nie jest festiwal obietnic wyborczych, tylko konkretne zapowiedzi decyzji i aktów legislacyjnych, które za chwilę pojawią się w Sejmie - skomentował szef klubu PO. Dodał, że gdyby rok temu była deflacja, rząd już wtedy zadecydowałby o zmianach w waloryzacji emerytur i rent.

Dodał, że pomoc dla emerytów, rencistów i rodzin wielodzietnych możliwa jest dzięki wyższym wpływom z VAT.

Grupiński skomentował także pretensje posłów opozycji, którzy narzekali na brak sejmowej debaty po wystąpieniu rządu. Jak podkreślił, podczas Konwentu Seniorów wszystkie kluby zgodziły się na 10-minutowe wystąpienia.

Premier zapowiedział w Sejmie, że wydatki na obronność zwiększą się dopiero w 2016 roku. - W przyszłym roku przypada ogromna rata za zakup myśliwców F-16 i stąd ten wydatek będzie i tak bardzo duży - wyjaśnił Grupiński. Dodał jednak, że gdyby rzeczywiście rosło zagrożenie, Sejm jest w stanie w każdej chwili dokonać nowelizacji budżetu.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki","Komentatorzy""Puls Trójki""Śniadanie w Trójce".

Grupiński mówił w Trójce także o potencjalnej kandydaturze premiera Donalda Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej. - Dobrze, że gdy jest mowa o najważniejszych stanowiskach w Europie, to  pojawia się tam nazwisko polskiego premiera - stwierdził.

Pytany o to, czy Tusk rozważa objęcie tej funkcji, szef klubu PO zaznaczył, że dla premiera najważniejsze są sprawy krajowe. Dodał też: "Nie sądzę żeby którykolwiek poważny polityk w Europie pozwolił sobie na to, żeby pojawiać się na giełdzie i jednocześnie potwierdzałby, że ma takie aspiracje, gdyby nie miał 120 procent pewności, że jest w stanie taką rozgrywkę na końcu wygrać".

Grupiński uważa, że gdyby premier wyjechał do Brukseli, Platforma dałaby sobie radę.

Rozmawiała Beata Michniewicz.

b/fbi

Czytaj także

PO za powołaniem sejmowej komisji śledczej ds. procesu likwidacji WSI

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2014 23:08
W piątek ma być głosowany wniosek Prawa i Sprawiedliwości o odrzucenie projektu uchwały powołującej taką komisję. Powołania komisji chce Twój Ruch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk: wyższe emerytury i większe ulgi dla rodzin wielodzietnych

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2014 11:25
Premier proponuje podwyżkę rent i emerytur w 2015 roku. Ma zostać zachowana waloryzacja procentowa, a minimalny wzrost świadczenia to 36 złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk zapowiada duże zmiany w waloryzacji emerytur i rent. Najniższa podwyżka 36 zł

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2014 22:25
Rząd zaproponuje, by minimalny wzrost emerytur i rent w 2015 roku wyniósł 36 zł - zapowiedział w środę premier Donald Tusk, przedstawiając w Sejmie plany rządu na najbliższe miesiące.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie komisja śledcza w sprawie WSI? "To może być strzał w stopę PO"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2014 13:21
Posłowie PO, SLD oraz Twojego Ruchu chcą, by w Sejmie powstała komisja, która zajmie się wyjaśnieniem likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Decyzja zapadnie już w najbliższy piątek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politycy o propozycjach Donalda Tuska. "Małe plastry na wielką ranę"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2014 15:24
W środę w Sejmie premier mówił o planach rządu na najbliższe kilkanaście miesięcy, czyli do końca kadencji parlamentarnej.
rozwiń zwiń