X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kruchy rozejm na Ukrainie? Zemke: Rosjanie nie osiągnęli jeszcze wszystkich swoich celów

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 09:23
Janusz Zemke mówił w radiowej Trójce, że rozejm na Ukrainie nie będzie trwał długo. Polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej uważa, że Rosja chce na stałe włączyć Ukrainę w strefę swoich wpływów.
Audio
  • Janusz Zemke o kryzysie ukraińskim (Salon polityczny Trójki)
Janusz Zemke
Janusz ZemkeFoto: Polskie Radio/Trójka

Ustalenia o zawieszeniu broni między Ukrainą a separatystami w jej wschodnich obwodach zapadły w piątek na spotkaniu grupy kontaktowej ds. rozwiązania konfliktu w tym regionie. Zdaniem gościa "Salonu politycznego Trójki" rozejm zostanie szybko zerwany. - On nie będzie długo trwał, ponieważ Rosjanie nie osiągnęli jeszcze wszystkich swoich celów. (…) Chodzi m.in. trwałe włączenie Ukrainy w obszar rosyjskich wpływów. Rosjanie będą działali dopóki, dopóty ukraińskie władze nie będą uzgadniały najważniejszych rzeczy z Rosją - zaznaczył Janusz Zemke.

Polityk SLD nie dopuszcza do siebie myśli o uczestnictwie sił NATO w walkach na Ukrainie. Oznaczałoby to bowiem konflikt międzynarodowy na dużą skalę. Zemke dodał, że zapatruje się sceptycznie na ewentualne dostawy broni NATO dla Ukrainy. Kraj ten ma bowiem, jego zdaniem, wystarczająco dużo podstawowego uzbrojenia. Gdyby natomiast Sojusz dostarczył Ukraińcom nowoczesną broń, to Rosja dostarczyłaby podobną broń rebeliantom, co prowadziłoby do eskalacji konfliktu.

- Problem polega na tym, czy Ukraina i nowe ukraińskie władze potrafią zaprowadzać porządek na swoim terenie. Co do tego mam duże wątpliwości. Należy przewidywać, że ta sytuacja - takich ciągłych walk, potem cofania się, wkraczania dyplomatów i tak dalej - będzie trwała długo. To nie jest konflikt, który zostanie rozwiązany do końca tego roku - podkreślił.

Więcej inter esujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Janusz Zemke uznał za mało prawdopodobną możliwość użycia przez Rosję broni jądrowej przeciwko Polsce. Pisał o tym amerykański dwumiesięcznik "Foreign Policy". Polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej zaznaczył, że bronią jądrową nie rozstrzygnie się żadnego konfliktu, a ten, kto by jej użył, zginie jako drugi. - Ktoś, kto to używa takiej broni, odkłada czas swojej śmierci na nieco później - dodał.

Rozmawiała Beata Michniewicz.

(aj/mk)

Czytaj także

UE zaostrzy sankcje wobec Rosji? Spokojnie w Ługańsku, "napięta sytuacja" w Doniecku

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 13:00
W poniedziałek UE ma zatwierdzić decyzję o zaostrzeniu sankcji wobec Rosji. Restrykcje uzgodnili w piątek ambasadorowie krajów członkowskich. W niedzielę szef RE nie wykluczył zawieszenia sankcji, jeśli Kreml będzie przestrzegać rozejmu na Ukrainie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stan wojenny na Ukrainie? Arsenij Jaceniuk: taki krok ma plusy i minusy

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 09:35
Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk nie wyklucza wprowadzenia stanu wojennego. Jego zdaniem, decyzja taka może zapaść jeśli bojówkarze będą naruszać obowiązujące od piątku zawieszenie broni.
rozwiń zwiń