X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grabarczyk o Sikorskim jako marszałku Sejmu: byłby stabilizatorem sceny politycznej

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 09:30
- Marszałek nie pełni roli osoby, która wywołuje konflikty. Praktyka pokazuje, że nawet jastrzębie, gdy zasiadały w fotelu marszałka Sejmu, zmieniały się w gołębie lub inne nieagresywne ptaki - mówi w "Salonie politycznym Trójki" Cezary Grabarczyk.
Audio
  • Cezary Grabarczyk o zmianach na polskiej scenie politycznej, Radosławie Sikorskim, Platformie Obywatelskiej i aferze podsłuchowej (Salon polityczny Trójki)
Cezary Grabarczyk
Cezary GrabarczykFoto: Polskie Radio

Radosław Sikorski, którego media wymieniają jako potencjalnego marszałka Sejmu, powiedział, że będzie wspierał kandydatkę PO-PSL na premiera Ewę Kopacz, ale - jak zastrzegł - to od niej zależy forma tej współpracy.

W rządzie czy w Sejmie? Sikorski: wszystko zależy od przewodniczącej Kopacz >>>

Cezary Grabarczyk mówi, że czasami, przed snem, zastanawia się, czy fakt, że szef MSZ Radosław Sikorski zostałby marszałkiem Sejmu, będzie miał sens, ale mówi, że nie chce spekulować na ten temat. - Marszałek Sejmu to bardzo ważna pozycja, nie tylko formalna, bo konstytucja wyznacza określoną rolę tej funkcji. Radosław Sikorski, jeżeli zasiądzie w fotelu marszałka Sejmu, na pewno będzie stabilizatorem sceny politycznej - ocenia gość Trójki.

Poseł Platformy Obywatelskiej informuje, że wszystkie ustalenia dotyczące przyszłego rządu, w tym także jego osoby, Ewa Kopacz przedstawi najpierw prezydentowi. - Kto i jaką funkcję będzie w tym rządzie sprawował, najpierw dowie się Bronisław Komorowski - zaznacza Cezary Grabarczyk.

Dziś Ewa Kopacz przedstawi prezydentowi skład nowego rządu >>>

- Powiedziałem pani marszałek, że zrobię wszystko, aby wspierać jej działania. Dlatego podejmę takie wyzwanie, które wyznaczy mi Ewa Kopacz. Dobrze się czuję w Sejmie i chyba Sejm też się dobrze czuje ze mną, ale jeżeli pani marszałek wskaże mi miejsce, niezależnie od tego, jakie to będzie miejsce, przystosuję się do tego. To jest żelazna kobieta z wizją, ze zdolnością przewidywania. Skazana na sukces - podkreśla wicemarszałek Sejmu.

Więcej inter esujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Odnosząc się do zmian w Platformie Obywatelskiej, Cezary Grabarczyk mówi, że jego partia jest "nowoczesnym ugrupowaniem, które ma swój statut, swoje organy". - Cieszy mnie, że Grzegorz Schetyna, którego określałem mianem patrioty Platformy, zakomunikował, że to będzie dobre rozwiązanie, iż wybory wewnętrzne odbędą się dopiero po wyborach parlamentarnych - dodaje gość "Salonu politycznego Trójki".

- Chciałbym żeby Platforma była silna, a silna będzie wówczas, kiedy wszystkie grupy, skrzydła będą działały na rzecz jedności. Widzę, że jesteśmy blisko spełnienia tego ideału - ocenia poseł PO.

Cezary Grabarczyk - komentując sprawę niewyjaśnionej do tej pory tak zwanej afery podsłuchowej - mówi, że "ktokolwiek będzie ministrem spraw wewnętrznych, do końca września udzieli opinii publicznej informacji w tym zakresie". Wicemarszałek Sejmu dodaje także, że jest przeciwny komisji śledczej, która miałaby badać sprawę podsłuchów. - Prokuratura nie miała wątpliwości co do oceny zdarzenia. Sejm także prywatnymi rozmowami nie powinien się zajmować - zaznacza gość Trójki.

Rozmawiała Beata Michniewicz.

(kh/mk)

Czytaj także

Politycy o rządzie Kopacz: gabinet zmian czy liftingu?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 18:38
- Od lidera oczekiwałbym, żeby nadawał ton, a wygląda na to, że Ewa Kopacz będzie realizować to, co ktoś nada - mówi w radiowej Trójce Mariusz Błaszczak z PiS. - Premier nie będzie szarą myszką - zapewnia polityk PO Sławomir Neumann.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wenderlich: Sikorski ma talent do odgrywania monodramów

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 07:50
- Radosław Sikorski jest osobą nastawioną na grę solową. Na początku pełnienia funkcji ministra spraw zagranicznych nie było to dostrzegalne. Tymczasem gra w polityce, na wysokich szczeblach wymaga wspólnego myślenia - mówił w radiowej Jedynce wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich z SLD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicyści: rekonstrukcja rządu to dogodna sytuacja dla Sienkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 08:27
Goście "Komentatorów" zgodzili się, że opozycja będzie wykorzystywać aferę podsłuchową do "grillowania" PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziś Ewa Kopacz przedstawi prezydentowi skład nowego rządu

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 07:00
Spotkanie zaplanowano na godz. 19. Nazwiska ministrów wchodzących w skład nowego gabinetu poznamy w piątek o godz. 10.
rozwiń zwiń