X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Neumann: sprawa Ostachowicza została źle przedstawiona

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 09:07
Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann przyznał, że zanim zaczęła się burza wokół decyzji o powołaniu Igora Ostachowicza do zarządu PKN Orlen, zabrakło jasnego, czytelnego komunikatu.
Audio
  • Sławomir Neumann o powołaniu Igora Ostachowicza do zarządu PKN Orlen (Salon polityczny Trójki)
Sławomir Neumann
Sławomir NeumannFoto: Trójka

24 września Rada Nadzorcza PKN Orlen S.A., na wniosek ministra skarbu państwa, powołała Igora Ostachowicza na stanowisko członka zarządu. Do niedawna Ostachowicz był jednym z najbliższych współpracowników byłego premiera Donalda Tuska. Pojawiły się głosy, że jest to nepotyzm i kolesiostwo.
Zdaniem gościa audycji "Salon polityczny Trójki" , wiceministra zdrowia Sławomira Neumanna z PO, cała ta sprawa została źle przedstawiona. - Nie dopilnowano podstawowych rzeczy komunikacyjnych. (...) Powołanie w ten sposób zrobione, bez czytelnego, jasnego, komunikatu wcześniej, wygląda niedobrze. Należało to inaczej przedstawić (...) Ale to nie jest przykład wstawienia do spółki osoby, która jest bez kompetencji - stwierdził.

Więcej inter esujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy" "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce" .
Neumann podkreślił, że PKN Orlen S.A. jest spółką, "gdzie głównym rozdającym" jest Skarb Państwa i "wszyscy przyjmujemy jako rzecz oczywistą, że Orlen ma być przez Skarb Państwa kontrolowany i niewypuszczany z rąk". - Rozumiem więc, że minister skarbu, jako przedstawiciel właściciela, ma prawo tam wstawiać ludzi, do których ma zaufanie, po to, by politykę tego koncernu prowadzić tak, jak chce tego Skarb Państwa - ocenił.

A czy nie lepiej by było, gdyby Ostachowicz wygrał konkurs na to stanowisko? Zdaniem gościa radiowej Trójki, byłaby to "kompletna hipokryzja". - Jeśli minister skarbu, w spółce, która ma być strategiczną spółką, chce mieć swojego człowieka, do którego ma zaufanie, to trudno robić konkurs na zaufanego pracownika - oznajmił.
Wiceminister zdrowia przypomniał, że w kilkuset spółkach Skarbu Państwa takie konkursy się odbywają, ale sektor energetyczny jest specyficzny. Tu biznes łączy się z polityką. - Sektor paliwowy jest sektorem, który jest wykorzystywany przez naszego sąsiada na wschodzie do uprawiania polityki zagranicznej i Rosja robi to od kilku lat dość skutecznie - zaznaczył.
Neumann mówił też w radiowej Trójce o Akademickim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, który miał odmówić pomocy 8-letniemu chłopcu, który trafił do placówki po wypadku. Zapowiedział, że w szpitalu odbędzie się kontrola. Wiceminister odniósł się także do informacji o fatalnej sytuacji, w jakiej znalazł się Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Wysłuchaj całej audycji!

Rozmawiał Marcin Zaborski.
(kk, ei)

Czytaj także

PKN Orlen: Ostachowicz zrezygnował. Interweniowała premier Kopacz

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 11:43
Igor Ostachowicz zrezygnował z funkcji członka zarządu kontrolowanego przez Skarb Państwa PKN Orlen. Do niedawna doradca do spraw wizerunku premiera Donalda Tuska przepracował w paliwowym koncernie dwa dni. Dla niego stworzono stanowisko członka Zarządu ds. korporacyjnych i komunikacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Igor Ostachowicz w zarządzie PKN Orlen. "Będzie odpowiadał za komunikację"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 23:59
Na to stanowisko powołała go rada nadzorcza płockiego koncernu na wniosek Ministra Skarbu Państwa - podała spółka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekonomiści o nominacji Ostachowicza na członka zarządu PKN Orlen: to jest nagroda

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 15:11
Na pewno opinię publiczną bulwersować mogą kwoty - tak nominację byłego współpracownika Donalda Tuska na członka zarządu PKN Orlen oraz odprawę dla nowej szefowej resortu infrastruktury i rozwoju komentował na antenie Polskiego Radia 24 dziennikarz ekonomiczny Tomasz Jaroszek.
rozwiń zwiń