X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polskie F-16 dozbrojone. Roman Kuźniar: to sukces

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 08:09
- To sukces dyplomatyczny, ale pomogła nam też sytuacja geostrategiczna - tak sprzedaż Polsce pocisków do F-16 ocenił prof. Roman Kuźniar, doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Audio
  • Polskie F-16 dozbrojone. Roman Kuźniar: to sukces (Salon polityczny Trójki)
Prof. Roman Kuźniar
Prof. Roman KuźniarFoto: Polskie Radio

- To element utwardzania wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego. (…) USA podejmują wysiłki, żeby nikomu nie przyszło do głowy testować odporności NATO - powiedział gość "Salonu politycznego Trójki" .

Prof. Kuźniar zwrócił uwagę na fakt, że coraz więcej państw w Europie Zachodniej zaczyna właściwie odczytywać politykę rosyjską. - Trudno byłoby znaleźć państwo, które miałoby złudzenia co do polityki rosyjskiej. Tak czy inaczej dozbrojnie naszych F-16 powinno nastąpić - podkreślił.

Amerykański Departament Stanu zatwierdził sprzedaż Polsce nowoczesnych pocisków manewrujących JASM. Zgoda Departamentu Stanu dotyczy pocisków powietrze-ziemia AGM-158A firmy Lockheed Martin. Pociski te, zwane JASSM, mają zasięg do 370 kilometrów i stanowią uzbrojenie myśliwców F-16.

- Nie demonizowałbym doniesień medialnych odnośnie gotowości Sojuszu Północnoatlantyckiego do realizacji postanowień z Newport - powiedział Roman Kuźniar. Odniósł się tym samym do niedawnego artykułu w niemieckim dzienniku "Der Spiegel", w którym napisano, że NATO nie będzie prawdopodobnie w stanie wywiązać się z gwarancji bezpieczeństwa udzielonych Polsce i państwom bałtyckim na niedawnym szczycie Sojuszu w Walii.

Więcej inter esujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy" "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce" .

- NATO wdroży postanowienia szczytu w Newport, ale może do tego dojść wolniej niż tego byśmy chcieli - zanaczył doradca prezydenta. - Kolejne spotkania przybliżają nas do realizacji ustaleń z Newport. Złożenie projektu w całość zajmie NATO kilka miesięcy - powiedział.

Gość Trójki odniósł się również do spodziewanej wizyty w Polsce nowego szefa NATO. Według prof. Kuźniara prezydent Komorowski będzie chciał się upewnić, czy sekretarz generalny zamierza poważnie zająć się realizacją ustaleń z Newport. - Będzie nam sprzyjało to, że Polska jest gospodarzem najbliższego szczytu NATO, w związku z tym gospodarz ma prawo do różnego rodzaju inicjatyw związanych z przygotowaniem i ustaleniami, które mają być podjęte. Szczyt w Warszawie powinien potwierdzić, że ustalenia z Newport zostały zrealizowane - podkreślił.

Rozmawiała Beata Michniewicz.

(to/mk)

Czytaj także

Rosyjska prasa o nowym szefie NATO: większych zmian nie będzie

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 11:36
- Przy nowym sekretarzu generalnym stanowisko Sojuszu w sprawie kryzysu ukraińskiego nie ulegnie radykalnej zmianie" - pisze "Kommiersant".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gen. Skrzypczak o polskich zdolnościach obronnych: sami niewiele możemy

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 16:21
- Głęboka wiara, że NATO i państwa w tym Pakcie są naszymi sojusznikiem i w wypadku zagrożenia będą nas wspierały, musi być naszą cechą narodową - mówi w radiowej Jedynce generał Waldemar Skrzypczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amerykański Kongres zatwierdził sprzedaż Polsce pocisków dalekiego zasięgu do F-16

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 21:49
Departament Stanu USA zatwierdził w czwartek sprzedaż Polsce 40 pocisków manewrujących dalekiego zasięgu powietrze-ziemia typu JASSM - poinformował rzecznik amerykańskiej ambasady Sean O'Hara.
rozwiń zwiń