X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Małgorzata Kidawa-Błońska: dla PO sprawa Radosława Sikorskiego jest zamknięta

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2014 09:14
- Dla Platformy sprawa głosowania wniosku o odwołanie Radosława Sikorskiego jest zamknięta. Myśmy już tę sprawę przedyskutowali - mówi w "Salonie politycznym Trójki" Małgorzata Kidawa-Błońska.
Audio
  • Małgorzata Kidawa-Błońska o głosowaniem nad wnioskiem o odwołanie Radosława Sikorskiego, Pawle Grasiu i Grzegorzu Schetynie (Salon Polityczny Trójki)
Małgorzata Kidawa-Błońska
Małgorzata Kidawa-Błońska Foto: Polskie Radio

Sejm będzie debatował w czwartek nad wnioskiem o odwołanie marszałka Sejmu. Wniosek pojawił się po wypowiedzi Radosława Sikorskiego dla amerykańskiego portalu Politico. Sikorski zasugerował w nim, że prezydent Rosji proponował w 2008 roku premierowi Donaldowi Tuskowi "rozbiór" Ukrainy. Marszałek Sejmu najpierw na Twitterze bronił swoich słów, a kilka godzin później zorganizował konferencję, na której powiedział, że takich rozmów między Putinem a Tuskiem nie było, a on sam źle zapamiętał szczegóły dotyczące tamtego wydarzenia.

Radosław Sikorski o wniosku w sprawie jego odwołania: nigdy nie bałem się weryfikacji >>>

- Minister Sikorski przeprosił za swoje niezręczne słowa, ta sprawa jest zamknięta. Dla Platformy Obywatelskiej nie było to przyjemne wydarzenie i dobrze, że zostanie zamknięte - mówi Małgorzata Kidawa-Błońska i dodaje, że wydarzenia te nie powinny mieć, jej zdaniem, wpływu na obraz partii przed wyborami samorządowymi. Podkreśliła także, że termin debaty nie ma nic wspólnego z kampanią samorządową, a wynika z regulaminu Sejmu.

Minister w Kancelarii Premiera wyraziła także nadzieję, że relacje Radosława Sikorskiego z mediami wkrótce ulegną poprawie. - Pan marszałek od niedawna pełni tę funkcję i musi sobie sam ułożyć relacje z dziennikarzami. Mam nadzieję, że za kilka tygodni to się dotrze, bo wiem, że panu marszałkowi bardzo zależy, żeby te stosunki były poprawne - oceniła gość Trójki.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Pytana o ocenę pracy nowego ministra spraw zagranicznych, Grzegorza Schetyny, Małgorzata Kidawa-Błońska oceniła, że "mimo tego, że zaczął w bardzo trudnym okresie, na razie daje sobie radę". - Jestem bardzo ciekawa jego czwartkowego wystąpienia. Na jakie sprawy położy akcenty, bo przecież mamy Ukrainę, ważna jest też jedność Unii, ważne są nasze relacje ze Stanami Zjednoczonymi - oceniła minister w Kancelarii Premiera.

Gość Trójki poinformowała także, że podczas sobotniej konwencji i zjazdu Platformy Obywatelskiej zapadnie decyzja dotycząca stanowiska sekretarza generalnego partii. - Paweł Graś, pracując w Brukseli, może teoretycznie pełnić także funkcję sekretarza generalnego. Pytanie jednak, na ile będzie mógł się dobrze zorganizować - zastanawia się Małgorzata Kidawa-Błońska. - Wyobrażam sobie, że można te dwie funkcje łączyć, ale wiem też, że to wymaga wielkiego wysiłku, bo sekretarz generalny to ciężka praca - dodaje gość "Salonu politycznego Trójki".

Prowadziła: Beata Michniewicz

Gość: Małgorzata Kidawa-Błońska

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"

Data emisji: 6.11.2014

Godzina emisji: 8.13

(kh/mk)

Czytaj także

Głosowanie nad odwołaniem Radosława Sikorskiego w piątek

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2014 17:33
Dzień wcześniej - zgodnie z decyzją Prezydium Sejmu - odbędzie się debata. Wniosek o odwołanie Radosława Sikorskiego z funkcji marszałka Sejmu złożył pod koniec października klub PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eugeniusz Grzeszczak: to nie opozycja będzie wyznaczać, kto ma być marszałkiem

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 08:23
W piątek odbędzie się w Sejmie głosowanie nad odwołaniem Radosława Sikorskiego. - Wniosek PiS w tej sprawie jedynie wzmacnia koalicję parlamentarną – mówi w radiowej Jedynce wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak z PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Bury: głosowanie w sprawie marszałka Sikorskiego będzie formalnością

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 09:11
Szef klubu parlamentarnego PSL Jan Bury jest przekonany, że koalicja obroni marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego. W piątek odbędzie się głosowanie nad wnioskiem PiS o jego odwołanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radosław Sikorski o wniosku w sprawie jego odwołania: nigdy nie bałem się weryfikacji

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 10:32
- Jest kampania wyborcza, opozycja zdaje się nie ma dobrego pomysłu na nią, więc będzie się skupiała na mnie, a ja to przyjmę za moje grzechy - tak marszałek sejmu komentuje wniosek PiS w sprawie jego odwołania. Sikorski zdecydował, że głosowanie w tej sprawie odbędzie się w piątek.
rozwiń zwiń