Rzecznik PiS: Andrzej Duda chce wykonywać testament Lecha Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 09:00
Decyzja Rady Politycznej będzie jednogłośna, Andrzej Duda jest bardzo lubiany w partii i ceniony za zasługi - tak o nowym kandydacie PiS na prezydenta mówił w Trójce Marcin Mastalerek.
Audio
  • Marcin Mastalerek (PiS) o kandydacie Prawa i Sprawiedliwości na wybory prezydenckie oraz obchodach Święta Niepodległości (Salon polityczny Trójki)
Rzecznik PiS Marcin Mastalerek
Rzecznik PiS Marcin MastalerekFoto: PR

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił 11 listopada, że Andrzej Duda będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich. Marcin Mastalerek (PiS) mówił w "Salonie politycznym Trójki", że ten polityk będzie dobrze reprezentował Polskę, bo ma duże doświadczenie, jest doktorem nauk prawnych i zna języki obce. - Poglądy ma takie jak śp. Lech Kaczyński, na którym się wzoruje i którego testament chce wykonywać w polityce - powiedział polityk PiS.

Marcin Mastalerek wyraził przekonanie, że Rada Polityczna PiS jednogłośnie poprze tę kandydaturę. Zaznaczył, że Andrzej Duda jest bardzo lubiany w partii. Dodał, że rada zatwierdzi decyzję prezesa PiS zapewne po wyborach samorządowych, a potem odbędzie się kongres, na którym zostanie przedstawiony program kandydata na prezydenta. Polityk ocenił, że prawybory w PiS byłyby fatalnym pomysłem. Argumentował, że wykorzystywano go by, aby skłócić działaczy Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Nowy rzecznik PiS mówił w Trójce, że przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości dostali zaproszenie od władz na uroczystości z okazji Święta Niepodległości na placu Piłsudskiego. Nie przyszli tam jednak, bo, jak tłumaczył polityk, PiS ma swoje społeczne obchody, które zaczynają się już 10 listopada.

Polityk PiS potwierdził, że sprawa odwołania trójki posłów wykluczonych z partii nie wpłynęła do sądu koleżeńskiego. Powiedział, że polityków usuniętych z partii nie było na posiedzeniu Komitetu Politycznego, który podjął decyzję w ich sprawie.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadził: Marcin Zaborski

Gość: Marcin Mastalerek

Data emisji: 12.11.2014

Godzina emisji: 8.13

(agkm, iwo)

Czytaj także

Andrzej Duda kandydatem PiS na prezydenta. "Polska potrzebuje nowego obywatela nr 1"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2014 20:56
Polsce potrzebny jest człowiek, który będzie miał odwagę i determinację Józefa Piłsudskiego, tę którą przejął Lech Kaczyński. Człowiek, który będzie potrafił wziąć na siebie ciężar odpowiedzialności za tę ogromną zmianę, której potrzebujemy - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda kandydatem PiS na prezydenta - "To fatalnie świadczy o liderze partii"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2014 23:59
- Wskazanie pana Andrzeja Dudy jako kandydata PiS na prezydenta to niezrozumiała decyzja, która pokazuje, że Jarosław Kaczyński postawił na polityczną ucieczkę - mówi politolog, dr Wojciech Jabłoński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin o Marszu Niepodległości: posłowie przeanalizują działania policji

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 07:52
Nie obciążam odpowiedzialnością uczestników ani organizatorów. Pojawiła się grupa prowokatorów, którzy atakowali nie tylko policję, ale i ludzi w pochodzie - mówił Jacek Sasin (PiS) w ”Sygnałach dnia”.
rozwiń zwiń