X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Kowal: mnóstwo naruszeń wyborczych, sądy muszą to zbadać

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 09:22
Jestem bardziej przerażony oświadczeniem sędziów w obronie PKW niż okupacją PKW. Z tą sprawą powinna sobie szybko poradzić policja. - Dziwię się, że dopuszczono, że tam w ogóle ktoś wszedł - powiedział Paweł Kowal z Polski Razem.
Audio
  • Paweł Kowal, Polska Razem: Paweł Kowal: było mnóstwo naruszeń wyborczych (Salon polityczny Trójki)
Paweł Kowal
Paweł KowalFoto: Polskie Radio

- Było mnóstwo naruszeń wyborczych. Tymczasem prezesi sądów mianowali nieudolną komisję wyborczą, a teraz zanim się skończył proces wyborczy, wypowiadają się jako strona, mówiąc, czy jest zagrożenie, czy nie. Przecież my liczymy, że to zbadają sądy. Prezesi sądów angażują się w polityczną wymianę opinii. Proces wyborczy ma jeszcze trwać, bo jest jeszcze druga tura - zauważył gość "Salonu politycznego Trójki".

Apelujemy do wszystkich środowisk, w szczególności przedstawicieli polityki oraz środków społecznego przekazu o odpowiedzialność oraz pozwolenie organom wyborczym, w tym Państwowej Komisji Wyborczej, na spokojne dokończenie pracy. Nie ma groźby dla uczciwości przebiegu tych wyborów, w tym rzetelnego policzenia każdego oddanego głosu - napisali w apelu sędziowie.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Z kolei Paweł Kowal zaapelował do sędziów, żeby nie wypowiadali się zanim sądy nie rozpatrzą skarg wyborczych, bo - jak mówił - powstaje wrażenie, że "wiecie zanim się skończyły wybory".

- Jeżeli w czerwcu świętuje się 25 lat wolnych wyborów, a jesienią mamy taki cyrk, to stajemy się pośmiewiskiem Europy - powiedział.

Wybory samorządowe 2014. Serwis specjalny >>>

Gość Trójki zaznaczył, że politycy powinni bić na alarm w tej sprawie, ale nie mogą wydawać ostatecznego wyroku. - Nie mówię, że były fałszerstwa, ale sam fakt długiego liczenia głosów musi budzić wątpliwości - przyznał.

Według Kowala obecne wybory miały bardzo niski standard. - Nie wypowiadam się na temat żadnego komitetu wyborczego. Na nikogo nie chcę rzucać cienia, sprawdźmy procedury. Nie mieszajmy w to żadnej partii, żeby nikt się nie czuł, że to jest przeciwko niemu - podkreślił.

Paweł Kowal uważa, że wyborom w Polsce powinny przyglądać się organizacje międzynarodowe. - Demokracja to jest coś, czego trzeba pilnować. Jestem poruszonym tym, jak wiele osób w Polsce ma lekki stosunek do demokracji. Robi to w płaszczyku święta wolności 25 lat. Tak być nie powinno - powiedział.

* * *

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadziła: Beata Michniewicz

Gość: Paweł Kowal (Polska Razem)

Data emisji: 21.11.2014

Godzina emisji: 8.13

(to/mk)

Czytaj także

Demonstranci zajęli siedzibę PKW. Państwowa Komisja Wyborcza: przerywamy pracę do czasu usunięcia "zagrożenia"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 00:05
Państwowa Komisja Wyborcza zdecydowała w czwartek wieczorem o przerwaniu prac w związku z wtargnięciem do jej siedziby dużej grupy protestujących.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Okupacja siedziby Państwowej Komisji Wyborczej. Policja zatrzymała 12 osób

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 03:06
Policja wyprowadziła z siedziby Państwowej Komisji Wyborczej osoby, które w proteście zajęły salę konferencyjną PKW. W piątek rano Komisja ma wznowić pracę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest uchwała wznawiająca pracę PKW. Dziś poznamy ostateczne wyniki wyborów?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 13:26
Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła uchwałę wznawiającą od 11.00 prace nad liczeniem głosów w wyborach samorządowych. Siedziba PKW jest pilnie strzeżona przez policję.
rozwiń zwiń