X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Leszek Miller o problemach PKW: mamy do czynienia z epidemią

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 07:50
Leszek Miller poinformował, że przedstawił prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu 15 propozycji mających wyeliminować słabości wyborcze. Wśród nich jest ujednolicenie wyglądu lokali wyborczych. - Propozycje SLD mają różne znaczenie i kaliber - przyznał.
Audio
  • Rozmowa Marcina Zaborskiego z Leszkiem Millerem (Salon polityczny Trójki)
Leszek Miller mówił w Salonie politycznym Trójki o problemach PKW
Leszek Miller mówił w "Salonie politycznym Trójki" o problemach PKWFoto: Polskie Radio

Gość "Salonu politycznego Trójki" powiedział, że wszystkie lokale wyborcze powinny spełniać określone standardy, żeby nie było wątpliwości co do ich przeznaczenia. Zgodnie z tą propozycją urny znajdowałyby się zawsze w tym samym miejscu, "nie w kącie", a kabina wyborcza byłaby "kabiną”.

Wybory samorządowe 2014. Serwis specjalny >>>

Szef SLD chce też, by karty wyborcze były drukowane centralnie, a nie w obwodowych komisjach. To z kolei miałoby zapobiec błędom, jakie pojawiły się podczas ostatnich wyborów, gdy części komitetów nie było na listach. Miller proponuje również, aby wśród członków obwodowych komisji nie było osób z rodzin kandydatów.

Sojusz czeka teraz na inicjatywę ustawodawczą prezydenta. Miller powiedział, że jeśli nie będą tam uwzględnione propozycje SLD, partia będzie zgłaszała poprawki bądź osobne projekty.

Gość "Salonu politycznego Trójki" powiedział, że zmian w prawie wyborczym może nie udać się przeprowadzić przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi, ale na pewno jest szansa na zmiany przed wyborami parlamentarnymi.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy" , "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Leszek Miller przyznał, że powtórka wyborów na gruncie obowiązującego prawa nie jest możliwa. - Myśleliśmy, że jest to możliwe. Dziś powiedzielibyśmy o skróceniu kadencji - podkreślił.

Według szefa SLD obywatele nie powinni kwestionować wyników wyborów. - Mamy do czynienia z epidemią. (…) Jesteśmy w toku składania protestów wyborczych. Państwo inaczej musi się zachowywać wówczas, gdy lekarze muszą leczyć jednostkowe choroby, a inaczej, kiedy mamy do czynienia z epidemią - zauważył.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadził: Marcin Zaborski

Gość: Leszek Miller (szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej)

Data emisji: 26.11.2014

Godzina emisji: 8.13

(to, iwo)

Czytaj także

Leszek Miller: wypaczono wynik wyborów i zniszczono ich wiarygodność

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 07:57
- Zdaję sobie sprawę, że nie ma mowy o powtórzeniu wyborów na gruncie obowiązującego prawa. Można jednak rozważyć skrócenie kadencji samorządu terytorialnego – mówił szef SLD Leszek Miller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS w Radiu Maryja: wybory zostały sfałszowane

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 23:59
- Doszło do takiej sytuacji, która w gruncie rzeczy jest zmianą ustroju, bo państwo, gdzie fałszuje się wybory, nie jest już państwem demokratycznym - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w Radiu Maryja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W drugiej turze ręczne liczenie głosów? Dziś decyzja PKW

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 11:00
W środę Państwowa Komisja Wyborcza przeprowadzi test systemu informatycznego. Jeśli jego wyniki nie będą idealne, głosy w drugiej turze wyborów zostaną policzone ręcznie.
rozwiń zwiń