X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bogdan Borusewicz: Polacy w Donbasie są praktycznie bez opieki

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 09:24
Konsulat w Donbasie został zlikwidowany, więc opieka nad Polakami mieszkającymi na terenach wschodniej Ukrainy jest formalna, praktycznie jej nie ma - powiedział marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.
Audio
  • Bogdan Borusewicz: Polacy w Donbasie są praktycznie bez opieki (Salon polityczny Trójki)
Bogdan Borusewicz, marszałek Senatu
Bogdan Borusewicz, marszałek SenatuFoto: Polskie Radio

W poniedziałek separatyści w Doniecku postrzelili Polaka, który następnie zmarł w szpitalu w Charkowie.

Gość "Salonu politycznego Trójki" zwrócił uwagę na fakt, że taka sytuacja dotyczy wszystkich, nie tylko osób pochodzenia polskiego. - Tam, gdzie dochodzi do działań wojskowych, tam jest niebezpiecznie i giną ludzie - powiedział.

Marszałek Borusewicz zaznaczył, że poza Donbasem i Ługańskiem, gdzie trwają działania wojskowe, sytuacja Polaków na Ukrainie się nie pogorszyła. - Organizacje polskie funkcjonują. Wszystkie problemy, które dotykają obywateli ukraińskich, dotykają także obywateli ukraińskich pochodzenia polskiego - podkreślił.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość Trójki odniósł się także do przeprowadzonego w Sejmie audytu wyjazdów służbowych posłów. - Rozliczenia wyjazdów senatorów są sprawdzane na bieżąco i nie mam na razie z tym problemów. (...) Dyplomacja parlamentarna jest potrzeba. W Senacie te wyjazdy są dokładnie rozliczane, każdy senator po powrocie podpisuje oświadczenie, czy podróż służbowa była zrealizowana zgodnie z programem - powiedział.

Bogdan Borusewicz uważa, że są potrzebne zmiany w kodeksie wyborczym. - Wystarczy wprowadzić kadencyjność sędziów - powiedział.

Marszałek Senatu nie zgadza się natomiast z postulatami PiS. Dotyczą one likwidacji struktury sądowniczej zajmującej się wyborami i poddania ich kontroli partii politycznych.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadziła: Beata Michniewicz

Gość: Bogdan Borusewicz (marszałek Senatu)

Data emisji: 4.12.2014

Godzina emisji: 8.13

to/fbi

Czytaj także

PiS chce zmian w przepisach wyborczych. Jarosław Kaczyński: to test dla sił politycznych

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 15:53
Jarosław Kaczyński powiedział w środę, że zmiany, które PiS proponuje w przepisach wyborczych mają charakter techniczny i można je wprowadzić przed przyszłorocznymi wyborami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MSZ: nie żyje Polak postrzelony przez separatystów w Donbasie. Ministerstwo kategorycznie wzywa rodaków do wyjazdu

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 23:59
Polak zraniony w poniedziałek przez separatystów w Doniecku zmarł w szpitalu w Charkowie - poinformował na Twitterze rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Audyt wyjazdów służbowych posłów gotowy. Parlamentarzyści mają złożyć wyjaśnienia

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 22:54
Przeprowadzony w Sejmie audyt wyjazdów służbowych posłów jest już gotowy - poinformował w środę marszałek Sejmu Radosław Sikorski. Przedstawiony ma zostać, gdy posłowie poproszeni o wyjaśnienia złożą je - mają na to tydzień.
rozwiń zwiń