X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Małgorzata Kidawa-Błońska: raport o więzieniach CIA to materiał dla polskiej prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2014 09:25
Publikacja raportu Senatu o więzieniach CIA prawdopodobnie spowoduje, że polskie śledztwo będzie się toczyło żwawiej, będzie podstawa do jego prowadzenia – powiedziała w Trójce minister w kancelarii premiera Małgorzata Kidawa-Błońska.
Audio
  • Minister w kancelarii premiera Małgorzata Kidawa-Błońska o raporcie ws. więzień CIA i pakiecie onkologicznym (Salon polityczny Trójki)
Małgorzata Kidawa-Błońska
Małgorzata Kidawa-BłońskaFoto: Salon polityczny Trójki

To, co opisano w raporcie, nie powinno mieć miejsca – mówiła o tym minister w kancelarii premiera, Małgorzata Kidawa-Błońska (PO). - Stała się rzecz bardzo niedobra. Polska straciła w opinii światowej. Ten raport pokazuje, że Kongres USA i prezydent zostali przez służby w jakiś sposób oszukani – mówiła minister w KRPM, dodając, że według dokumentu w Polsce mogło dojść do tortur więźniów.

Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) ma nadzieję, że raport nie wpłynie na pogorszenie relacji Polski i USA. - Obama zapewniał, że jesteśmy ważnym sojusznikiem i że USA będzie przestrzegać wszystkich zobowiązań – przypomniała. Według minister jest duże prawdopodobieństwo, że w Polsce były więzienia CIA, ale to jest sprawa, którą musi zbadać prokuratura. Podejrzewa, że wielu tajemnic w tej kwestii niestety nie można ujawnić.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy" , "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Trwają negocjacje z lekarzami

Premier Ewa Kopacz wizytowała niedawno resort zdrowia. Kidawa-Błońska powiedziała, że koniec roku to dla ministerstwa zdrowia bardzo trudny okres. Dodała, że wprowadzany jest obecnie pakiet onkologiczny. Zapewniła, że pacjenci od przyszłego roku będą mieli zapewnioną opiekę podstawową w przychodniach.

Część lekarzy jest przeciw pakietowi onkologicznemu w jego obecnym kształcie. –Trzeba wprowadzać zmiany, bo ludzie chorzy na raka muszą mieć szybszą diagnozę i szybszą ścieżkę leczenia – powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Podpisania porozumienia na nowy rok odmawiają lekarze z Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie. Domagają się, by wraz z nowymi obowiązkami związanymi z tak zwanym pakietem onkologicznym inaczej wyceniano ich pracę. Zdaniem gościa Trójki, do porozumienia ze środowiskiem medycznym dojdzie - umowy będą podpisane do świąt.

Kidawa-Błońska zaznaczyła, że rozmowy z lekarzami w związku z nowymi obowiązkami, jakie chce na nich nałożyć minister zdrowia, wciąż trwają. Minister dodała, że służbie zdrowia oprócz pieniędzy potrzebny jest inny model organizacji.

Problemy Radosława Sikorskiego

Minister przyznała, że Radosław Sikorski jest w trudnej sytuacji. Dodała, że sprawa rozliczeń finansowych jego biura była wyjaśniana kilka lat temu, została zamknięta, prokuratura się nią nie zajęła. Polityk PO powiedziała, że w jej ocenie Radosław Sikorski nie naruszył prawa, musiał rozdzielać obowiązki posła i ministra.
Rozmawiał Marcin Zaborski.

agkm/fbi

Czytaj także

Dzieci hospicyjne i codzienna walka rodziców o życie

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2014 17:00
Już Owidiusz pisał, że miłość jest "rodzajem służby wojskowej". Czują to szczególnie rodzice dzieci nieuleczalnie chorych, dla których opieka nad potomstwem jest rodzajem misji. Jak sobie z nią radzą?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nocna rozmowa Ewy Kopacz i Baracka Obamy ws. więzień CIA

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2014 17:15
Ujawniony właśnie raport w sprawie tortur CIA był przedmiotem wtorkowej rozmowy telefonicznej Baracka Obamy z Ewą Kopacz. Potwierdzili to w rozmowie z Polskim Radiem przedstawiciele polskiego rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport o więzieniach CIA. Premier liczy, że nie pogorszą się stosunki z USA

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2014 18:57
Według premier Ewy Kopacz, raport Senatu USA na temat działań CIA nie powinien wpłynąć na relacje polsko-amerykańskie. - Polsce zależy na jak najszybszym i najrzetelniejszym zbadaniu sprawy domniemanych więzień CIA w naszym kraju - deklaruje polskie MSZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były wiceszef MSZ: raport o więzieniach CIA jest dobry dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 09:20
Poseł PiS Witold Waszczykowski uważa, że raport o więzieniach CIA nie wskazuje, by strona polska brała udział w torturowaniu więźniów.
rozwiń zwiń