Jacek Kurski: tu się rozegra naprawdę bój o Polskę

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2015 09:07
- Widzę wielką szansę na to, że Andrzej Duda wygra wybory prezydenckie, otwierając całej prawicy szansę na zasadniczą zmianę w Polsce - powiedział gość radiowej Trójki Jacek Kurski.
Audio
  • Jacek Kurski: tu się rozegra naprawdę bój o Polskę (Salon polityczny Trójki)
Jacek Kurski
Jacek KurskiFoto: Trójka

Gość audycji "Salon polityczny Trójki" polityk bezpartyjny Jacek Kurski zapytany, czy prawdziwe są doniesienia medialne, jakoby chciał on zająć miejsce wyrzuconego z Prawa i Sprawiedliwości Adama Hoffmana i jest współautorem kampanii wyborczej kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudy, odpowiedział: "nie jestem członkiem sztabu Dudy i mu nie doradzam". - Nie tupię nogami, nie przebieram nogami, czekam grzecznie, co rzeka życia przyniesie, czekam na rozwój wydarzeń - podkreślił.

 

- Jest rok wyborczy. Rok, który jest tak naprawdę nadaniem sensu całemu ćwierćwieczu walki polskiej prawicy o kształt naszej ojczyzny. To jest najważniejszy rok w życiu Jarosława Kaczyńskiego i całego naszego środowiska (...) Ten rok rozstrzygnie, czy po 8 latach, ta ekipa, która niszczy Polskę (...), czyli Platforma Obywatelska (...) dostanie następny mandat (...) czy będzie zmiana - wyjaśnił. - Ja chcę działać na rzecz zmiany, jestem przekonany, że zjednoczona wokół PiS prawica ma szansę na zmianę i ja chcę mieć tą swoją minimalną, malutką cegiełkę - stwierdził.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy" , "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Według niego obecna kampania wyborcza "jest poważna jedynie na styku Bronisław Komorowski - Andrzej Duda". - I pani Magdalena Ogórek, i pan Adam Jarubas, i jeszcze inni, to będzie rozpaczliwa próba wejścia do tego meczu Komorowski - Duda. Tu się rozegra naprawdę bój o Polskę. Oczywiście mam nadzieję, że zagłosujemy na Dudę - oświadczył.
O kandydacie PiS Kurski powiedział, że "jest jedyną realną alternatywą". - Stoi za nim obóz PiS, który jest jedyną realną opozycją. Z wypowiedzi mniejszych kandydatów, jak pani Ogórek, pan Jarubas, czy Janusz Palikot, widać, że to są - w jakiś sposób - pudła rezonansowe obecnej koalicji. Jedyna realna zmiana to jest Duda - ocenił.
***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadziła: Beata Michniewicz

Gość: Jacek Kurski (bezpartyjny)

Data emisji: 24.02.2015

Godzina emisji: 8.13
kk/fbi

Czytaj także

Samorządowcy poparli Bronisława Komorowskiego. "Wyborów prezydenckich nie wygrywa się balonikami i konfetti"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2015 22:37
29 prezydentów miast z całej Polski podpisało w sobotę w Katowicach deklarację poparcia dla Bronisława Komorowskiego. Samorządowcy zaapelowali też o poparcie jego kandydatury w zbliżających się wyborach prezydenckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie debata przed I turą wyborów prezydenckich? Doradca Bronisława Komorowskiego tego nie wyklucza

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2015 13:48
- Świat się zmienia. Wystarczy popatrzeć jak wiele w tradycji Watykanu zmienił papież Franciszek. Niby dlaczego nie miało by być debaty przed pierwszą turą? Poczekajmy... - mówi doradca prezydent prof. Tomasz Nałęcz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż TNS Polska: poparcie dla Bronisława Komorowskiego poniżej 50 proc. Będzie druga tura?

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 20:58
47 proc. osób, które zamierzają wziąć udział w wyborach prezydenckich zamierza głosować na Bronisława Komorowskiego. 17 proc. zadeklarowało poparcie dla Andrzeja Dudy - wynika z lutowego sondażu TNS Polska.
rozwiń zwiń