X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sławomir Neumann: prace nad ustawą o in vitro są na finiszu

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2015 09:23
- Ustawa o zapłodnieniu in vitro trafi do Sejmu w ciągu kilku tygodni - zapewnił wiceminister zdrowia Sławomir Neumann.
Audio
  • Sławomir Neumann, wiceminister zdrowia: prace nad ustawą o in vitro na finiszu (Salon polityczny Trójki)
Sławomir Neumann, wiceminister zdrowia
Sławomir Neumann, wiceminister zdrowiaFoto: Polskie Radio

- Jest taki plan, żeby rząd jak najszybciej przyjął projekt o in vitro. (…) To będzie ustawa, która wymaga wielu rozmów. Chodzi o to, żeby złe emocje i obawy odrzucać, żeby prostować i tłumaczyć - powiedział gość "Salonu politycznego Trójki".

Według Sławomira Neumanna ustawa nie powinna ograniczać dostępu do in vitro parom, które pozostają w związkach nieformalnych. - Nie da się tego rozdzielić. Obecnie w związkach nieformalnych żyje mnóstwo osób i nie można tego ograniczać - przyznał.

Sprawa zapłodnienia in vitro budzi duże kontrowersje. Metodzie sprzeciwia się Kościół, który przypomina, że w wyniku jej stosowania giną ludzkie zarodki. Zwolennicy uchwalenia ustawy przypominają między innymi sprawę ze szpitala w Szczecinie, gdzie pomylono zarodki i kobieta urodziła nie swoje dziecko. Według nich uregulowanie kwestii procedur powinno wykluczyć podobne przypadki w przyszłości.

Wiceminister zdrowia uważa, że nowy rząd Ewy Kopacz wprowadzi dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. - Teraz jest już mało czasu, nawet gdybyśmy się mocno sprężyli. (…) Jestem przekonany, że bez takich regulacji nie będziemy mogli zrobić kolejnego kroku w zmianach w ochronie zdrowia - przyznał.

Sławomir Neumann spodziewa się, że prezydent podpisze ustawę ws. przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. - Budzi ona kontrowersje tylko po jednej stronie. Ponadto są one wyolbrzymiane na użytek polityki i nie odpowiadają rzeczywistym zapisom konwencji. To, co PiS mówi o konwencji, jest absurdalne. Ona nie wprowadza niczego strasznego do polskiego porządku prawnego, bo większość przepisów mamy już w naszym systemie prawnym - zauważył.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Sławomir Neumann powiedział, że pełna informatyzacja ochrony zdrowia zakończy się w 2015 roku. Dodał, że opóźnienie związane z wprowadzeniem zmian związane jest z rezygnacją ostatniego z wykonawców, który był integratorem poszczególnych systemów. - Do końca roku będzie zakończona integracja systemów i wówczas będzie można korzystać z e-recepty i e-zlecenia - podkreślił.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadził: Marcin Zaborski

Gość: Sławomir Neumann (wiceminister zdrowia)

Data emisji: 06.03.2015

Godzina emisji: 8.12

to/iwo

Czytaj także

Nowy projekt ustawy o in vitro. Znaczące zmiany

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 20:37
Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano nową wersję projektu ustawy o leczeniu niepłodności. Powstała ona między innymi w wyniku uzgodnień Komitetu Stałego Rady Ministrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fatalna pomyłka przy in vitro. Szczecińska klinika zostanie zlikwidowana

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 11:24
Według informacji podanych przez "Głos Szczeciński", Kli­ni­ka Me­dy­cy­ny Roz­ro­du i Gi­ne­ko­lo­gii w Po­li­cach zostanie zamknięta. Ma to związek z poważnym błędem, do jakiego doszło tam podczas zabiegu zapłodnienia in vitro.
rozwiń zwiń