X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rzecznik rządu: boję się niekompetencji Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 07:35
- Premier nie straszy PiS-em, tylko nazywa rzeczy po imieniu - tak Małgorzata Kidawa-Błońska broniła wystąpienia Ewy Kopacz podczas sobotniej konwencji Bronisława Komorowskiego. - Przemówienie dobrze zdiagnozowało sytuacje polityczną w Polsce - powiedziała w "Salonie politycznym Trójki".
Audio
  • Małgorzata Kidawa-Błońska, rzecznik rządu: nie chciałabym, żeby wybory wygrał Andrzej Duda (Salon polityczny Trójki)
Małgorzata Kidawa-Błońska
Małgorzata Kidawa-BłońskaFoto: Polskie Radio

Szefowa rządu mówiła między innymi, że zrobi wszystko, by obecny prezydent wygrał wybory już w pierwszej turze i sugerowała, że Jarosław Kaczyński boi się stanąć do walki i chowa się za "technicznym kandydatem". - Nie chciałabym, żeby Andrzej Duda wygrał wybory, bałabym się jego niekompetencji - przyznała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Jej zdaniem, na niekorzyść Andrzeja Dudy przemawia to, że nie pokazał się dotąd jako polityk samodzielny. Rozmówczyni Beaty Michniewicz dodała, że odnosi wrażenie, iż w PiS tylko jedna osoba podejmuje decyzje - Jarosław Kaczyński - a inni politycy tej partii realizują jego scenariusz. (…) W PO nikt nikomu nie narzuca tego, co ma robić - mówiła.

Rzecznik rządu przyznała, że może dojść do debaty prezydenckiej, jednak powinna ona odbyć się tylko w formule "jeden na jednego". Wybory prezydenckie zaplanowane są na 10 maja 2015 roku. Ewentualna druga tura - dwa tygodnie później.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość Trójki uważa, że premier Ewa Kopacz jest samodzielnym politykiem. - Kilka miesięcy sprawowania urzędu pokazało, że nie boi się trudnych wyzwań i czasami podejmuje pewne działania wbrew opinii publicznej - powiedziała Kidawa-Błońska. Jako przykład podała działania dotyczące przyjęcia ustawy umożliwiającej przeprowadzenie reprywatyzacji w kopalniach.

Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że Polscy doradcy i szkoleniowcy wojskowi nie pojadą na Ukrainę. - Ukraińcy przyjadą do nas. Nasze ośrodki szkoleniowe są znacznie lepiej przygotowane, a koszty będą zdecydowanie mniejsze - dodała.

Rzecznik rządu mówiła także o proteście pielęgniarek i ustawie dotyczącej in vitro.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadził: Beata Michniewicz

Gość: Małgorzata Kidawa-Błońska

Data emisji: 09.03.2015

Godzina emisji: 8.13

to/mk

Czytaj także

Kampania prezydencka. Czy Duda dogoni Komorowskiego?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2015 21:01
O malejącej różnicy poparcia dla dwóch kandydatów na prezydenta porozmawiamy z rzecznikiem PiS Marcinem Mastalerkiem.
rozwiń zwiń