X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Jarubas: nie potrzebujemy armii europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2015 07:31
Kandydat PSL na prezydenta jest ostrożny w sprawie wprowadzenia euro i przeciwny wspólnej europejskiej armii.
Audio
  • Adam Jarubas, wiceszef PSL: nie potrzebujemy armii europejskiej (Salon polityczny Trójki)
Adam Jarubas, wiceszef PSL, kandydat na prezydenta
Adam Jarubas, wiceszef PSL, kandydat na prezydentaFoto: Polskie Radio

Gość "Salonu politycznego Trójki" opowiada się za ściślejszą współpracą państw w ramach NATO. Także w kontekście rozwijania tzw. szpicy Sojuszu. Adam Jarubas stwierdził, że byłoby to korzystniejsze dla Polski, niż pomysł szefa Komisji Europejskiej o utworzeniu wspólnej europejskiej armii.

- Trzeba domagać się na polskim gruncie wojsk natowskich bliżej wschodniej granicy, być może na lotnisku w Białej Podlaskiej - powiedział wiceszef PSL.

Polityk PSL przekonywał także, że Polska powinna aktywnie uczestniczyć w rozmowach, które dotyczą bezpieczeństwa. - Optymalną formułą jest format genewski z udziałem UE, większą aktywnością przewodniczącego Rady Europejskiej przy udziale USA,  a nie tworzenie nowego dowództwa. Zaraz by się okazało, że Polacy służyliby pod niemieckim dowództwem. Pamiętając o bolesnej historii naszego kraju trudno to sobie wyobrazić - przyznał.

Czytaj więcej o kampanii prezydenckiej 2015 >>>

Adam Jarubas przekonywał również, że szybkie przyjęcie euro nie służyłoby polskiej gospodarce. W ocenie polityka decyzja o przyjęciu unijnej waluty powinna być podjęta wtedy, gdy sytuacja gospodarcza będzie korzystniejsza.

Adam Jarubas powiedział, że jest zwolennikiem in vitro. - Brak regulacji skutkuje tym, że z zarodkami można robić co się komu podoba. I trzeba z tym skończyć, ale też przy postawieniu wyraźnych blokad dla modyfikacji genetycznych - podkreślił.

Gość Trójki zauważył, że decyzja o poparciu ustawy powinna być przemyślana indywidualnie przez każdego posła PSL. - Jeśli na moje biurko, jako prezydenta, wpłynęłaby taka ustawa, to bym ją podpisał, natomiast jak zdecydują koledzy z PSL to jest ich indywidualna sprawa - podkreślił.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Adam Jarubas mówił także o sondażach popracia kandydatów na prezydenta oraz o swoich szansach w konteksie wyborów prezydenckich.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadził: Marcin Zaborski

Gość: Adam Jarubas (kadydat PSL na prezydenta)

Data emisji: 16.03.2015

Godzina emisji: 8.13

to/ei

Czytaj także

Kandydat PSL na prezydenta nie wyklucza koalicji z PiS

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 11:04
- Bardzo trudna dla mnie dzisiaj do wyobrażenia - tak o koalicji PSL z PiS mówi Adam Jarubas, kandydat ludowców w wyborach prezydenckich. Polityk ostro krytykuje rząd Ewy Kopacz za wschodnią politykę zagraniczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenckie: konwencja antyprzemocowa dzieli kandydatów. Gorący kampanijny weekend

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2015 16:56
Konwencja antyprzemocowa była w weekend jednym z tematów kampanii. Ubiegający się o reelekcję prezydent Bronisław Komorowski poinformował, że podpisał ustawę ws. jej ratyfikacji. Kandydat PiS Andrzej Duda przekonywał, że dokument jest sprzeczny z polską kulturą.
rozwiń zwiń