X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Jurek: Rosja to nasz problem, ale i świata

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2015 09:17
Polska powinna odgrywać o wiele bardziej aktywną rolę rekomendując politykę Zachodu, a nie jedynie zastanawiając się, dokąd prowadzi ten główny nurt, za którym dryfujemy - uważa europoseł Marek Jurek, gość "Salonu politycznego Trójki".
Audio
  • Marek Jurek, europoseł: Rosja to nasz problem, ale i świata (Salon polityczny Trójki)
Marek Jurek, europoseł
Marek Jurek, europosełFoto: Polskie Radio

Według polityka kwestia Iskanderów wycelowanych w Polskę nie jest przez wszystkich polityków traktowana dostatecznie poważnie.

Marek Jurek przyznał, że Rosja to także problem dla świata, bo gdyby doszło do zakłócenia bezpieczeństwa państw bałtyckich, to zaangażowana byłaby solidarność państw przymierza atlantyckiego. - Powinniśmy zachowywać się tak stanowczo, żeby Rosjanie wiedzieli, że nie można sobie żartować i prowokować np. Łotwy czy Estonii - podkreślił.

Gość Trójki uważa, że gdyby Zachód po aneksji Krymu zapowiedział rozlokowanie wojsk na Łotwie, to nie byłoby wojny w Donbasie, bo Rosjanie rozmawialiby z nami, co zrobić, żebyśmy tego nie robili.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Marek Jurek uważa, że ustawa o in vitro jest nie do przyjęcia, bo zakłada produkcję ludzi do selekcji. - Musi być odrzucona przez każdego człowieka, który pomyśli o konsekwencjach tego, co to oznacza - dodał.

Polityk przypomniał, że w Sejmie czeka na rozpatrzenie rezolucja wzywająca wszystkie organy państwa do aktywnych działań w obronie życia wszystkich dzieci poczętych dzięki in vitro. - Każde z tych dzieci jest wielkim skarbem, ale to nie powinno powodować, że nie myślimy o dzieciach, które zginęły w selekcji - powiedział.

Dodał, że rezolucja proponuje, aby debata między zwolennikami i przeciwnikami in vitro toczyła się w warunkach przestrzegania polskiego prawa.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadziła: Beata Michniewicz

Gość: Marek Jurek (europoseł)

Data emisji: 3.04.2015

Godzina emisji: 8.13

to/fbi

Czytaj także

Barbara Nowacka: in vitro powinno być dostępne dla samotnych kobiet

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2015 09:30
- Przede wszystkim chodzi o to, żeby sprawy in vitro były w pełni uregulowane, żeby nie dochodziło do nadużyć, do bałaganu, żeby procedury były jasno wytyczone - mówi w "Salonie politycznym Trójki" Barbara Nowacka z Twojego Ruchu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o ustawę o in vitro. Sondaż: ponad 70 proc. Polaków popiera rządowy projekt

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2015 22:50
W ostatnich tygodniach wrócił temat in vitro. Sondaż na temat rządowego projektu ustawy o leczeniu niepłodności dla Faktów TVN przygotował Millward Brown.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosjanie straszą NATO wojną w państwach bałtyckich

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2015 21:40
Według informacji brytyjskiego "Timesa", Stany Zjednoczone liczą się z możliwością dalszej eskalacji zatargu z Rosją, włącznie z poważnymi próbami destabilizacji państw bałtyckich.
rozwiń zwiń