X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Jarubas: jestem przeciwko przemocy, ale nie podpisałbym konwencji Rady Europy

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 09:12
Konwencja antyprzemocowa budzi duże emocje. Kandydat PSL na prezydenta mówił w radiowej Trójce, że podjąłby inną decyzję niż Bronisław Komorowski, który złożył podpis pod dokumentem Rady Europy.
Audio
  • Adam Jarubas o konwencji antyprzemocowej (Salon polityczny Trójki)
Polityk PSL uważa, że nie zawsze wszystko to, co przychodzi z Unii Europejskiej jest dobre
Polityk PSL uważa, że nie zawsze wszystko to, co przychodzi z Unii Europejskiej jest dobreFoto: Trójka/Polskie Radio

Konwencja Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej od dłuższego czasu dzieli nie tylko polityków. W poniedziałek Bronisław Komorowski podjął decyzję, aby ratyfikować dokument. Adam Jarubas powiedział w "Wyborczym salonie politycznym Trójki", że jest zdecydowanym przeciwnikiem przemocy, ale podpisu pod konwencją by nie złożył. Kandydat PSL na prezydenta zaznaczył, że nie odpowiada mu część ideologiczna dokumentu.

Polityk Ludowców uważa, że polskie ustawodawstwo nie jest ułomne w kwestii zapobiegania przemocy. - Warto by było je doskonalić, ale ryzykując jednak wchodzenia w pewne normy społeczne, które są moim zdaniem narzucane w tym dokumencie - podkreślił.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Adam Jarubas zabrał także głos w kwestii in vitro. - Uważam, że trzeba tę sprawę rozstrzygnąć. Dzisiaj można robić wszystko z zarodkami i tutaj potrzebna jest regulacja - zaznaczył. Czy kandydat PSL na prezydenta popiera projekt rządowy regulujący kwestie in vitro? Dowiesz się tego, słuchając całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Wyborczy salon polityczny Trójki

Prowadziła: Beata Michniewicz

Gość: Adam Jarubas (kandydat PSL w wyborach prezydenckich)

Data emisji: 14.04.2015

Godzina emisji: 8.13

aj/mk

Czytaj także

Konwencja antyprzemocowa ratyfikowana. Prezydent: trzeba stać po stronie ofiar

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 17:26
Bronisław Komorowski ratyfikował konwencję Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.
rozwiń zwiń