Nowe stenogramy z tupolewa. Jacek Kurski: to wrzutka wyborcza PO

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2015 09:18
Katastrofa smoleńska wciąż budzi duże emocje. W ostrych słowach o przebiegu śledztwa w sprawie tragedii z 10 kwietnia 2010 roku wypowiedział się w radiowej Trójce były europoseł PiS.
Audio
  • Jacek Kurski o przeciekach w śledztwie smoleńskim (Salon polityczny Trójki)
Gość radiowej Trójki uważa, że sprawę przecieków powinna wyjaśnić prokuratura
Gość radiowej Trójki uważa, że sprawę przecieków powinna wyjaśnić prokuraturaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Zobacz specjalny serwis poświęcony katastrofie smoleńskiej >>>

Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz podejrzewają, że śledczy posługują się sfałszowanymi materiałami odnośnie katastrofy smoleńskiej. Prawo i Sprawiedliwość zgłasza zawiadomienie do prokuratury w sprawie stenogramu z zapisu czarnych skrzynek Tu-154M. PiS chce, by śledczy sprawdzili, czy doszło do niedopełnienia obowiązków przez prokuratorów oraz do fałszerstwa ze strony biegłych.

Jacek Kurski powiedział w "Salonie politycznym Trójki", że opublikowanie nowego stenogramu z kokpitu tupolewa jest wrzutką wyborczą Platformy Obywatelskiej. Były europoseł skrytykował także wyciek materiałów ze śledztwa smoleńskiego. - Te przecieki zdarzają się zawsze wtedy, kiedy jest to wygodne PO. Nie wypaliła sprawa SKOK-ów, nie wypaliła sprawa in vitro. W związku z fiaskiem tych dwóch ataków na PiS, sięgnięto do polaryzacji w sprawie smoleńskiej - zaznaczył.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość radiowej Trójki wypowiedział się również o lokalizacji pomnika smoleńskiego w stolicy. Czy były polityk PiS popiera decyzję Rady Warszawy? Można się tego dowiedzieć, słuchając całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadziła: Beata Michniewicz

Gość: Jacek Kurski

Data emisji: 17.04.2015

Godzina emisji: 8.13

aj/mk

Czytaj także

Premier krytykuje prokuraturę za śledztwo smoleńskie

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2015 10:31
- Polityka informacyjna prokuratury w śledztwie w sprawie katastrofy smoleńskiej jest niedostateczna - oświadczyła premier Ewa Kopacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS złoży zawiadomienie ws. stenogramu z Tu-154M. "Mamy do czynienia ze złamaniem prawa"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 16:47
- PiS składa zawiadomienie do prokuratury w związku z nowymi ekspertyzami biegłych dot. zapisu rozmów z kokpitu Tu-154M - poinformował Jarosław Kaczyński. Zdaniem szefa PiS doszło m.in. do sfałszowania przez biegłych odczytu nagrania z kabiny pilotów.
rozwiń zwiń