Gen. Stanisław Koziej: są trzy główne źródła zagrożeń dla Europy

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 09:02
Terroryzm jest zagrożeniem, bo odnowił się na zachodzie Europy i przenika do nas - powiedział gen. Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
Audio
  • Gen. Stanisław Koziej, szef BBN: są trzy główne źródła zagrożeń dla Europy (Salon polityczny Trójki)
Według gen. Kozieja w tym momencie Rosja nie jest w dobrej sytuacji strategicznej
Według gen. Kozieja w tym momencie Rosja nie jest w dobrej sytuacji strategicznejFoto: PR

Według gościa "Salonu politycznego Trójki" obecnie możemy zaobserwować trzy główne źródła zagrożeń dla Europy. Gen. Koziej zaliczył do nich kwestie związane z sytuacją na Wschodzie, imigrację z Afryki oraz terroryzm w UE.

Szef BBN uważa, że obecnie rosyjska ofensywa na Ukrainie byłaby nieracjonalnym rozwiązaniem z punktu widzenia tego kraju. - Gdyby Rosja ruszyła z ofensywą, to automatycznie doszłoby do przedłużenia sankcji UE - zauważył.

KRYZYS NA UKRAINIE - serwis specjalny >>>

Według gen. Kozieja w tym momencie Rosja nie jest w dobrej sytuacji strategicznej. - Rosjanie odczuwają mi.in skutki sankcji oraz izolacji politycznej. (…) Powinniśmy jako Europa utrzymać sankcje i wymusić na Rosji zrealizowanie postanowień z Mińska - powiedział.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Gość Trójki mówił także o kontraktach na uzbrojenie dla polskiej armii.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadzi: Beata Michniewicz

Gość: Gen. Stanisław Koziej (szef BBN)

Data emisji: 29.04.2015

Godzina emisji: 8.12

to/fbi

Czytaj także

Joe Biden: sankcje wobec Rosji powinny być kontynuowane

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2015 10:51
Zachodnie sankcje wobec Rosji powinny obowiązywać do całkowitego wypełnienia przez Moskwę zapisów porozumień pokojowych z Mińska i przywrócenia przez Ukrainę kontroli nad własną granicą - oświadczył wiceprezydent USA Joe Biden.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys na Ukrainie: coraz więcej starć w Donbasie. Kijów bije na alarm

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2015 21:24
Separatyści we wschodniej Ukrainie znów zaczęli używać wyrzutni rakietowych, które miały zostać wycofanie zgodnie z lutowym porozumieniem o zawieszeniu broni - poinformowali przedstawiciele ukraińskich sił zbrojnych.
rozwiń zwiń