Małgorzata Kidawa-Błońska: widać, że była duża chęć zmiany

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 09:00
- Polacy pokazali, że oczekują czegoś innego. Było kilka lat spokojnych, a zawsze kiedy jest stabilnie, ludzie mają większe oczekiwania i chcą szybszych zmian - mówiła rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska.
Audio
  • Małgorzata Kidawa-Błońska, rzecznik rządu: widać, że była duża chęć zmiany (Salon polityczny Trójki)
Małgorzata Kidawa-Błońska, rzecznik rządu
Małgorzata Kidawa-Błońska, rzecznik rząduFoto: Polskie Radio

Gość "Salonu politycznego Trójki" przyznała, że o wynikach wyborów przesądziła młodość i dynamizm Andrzeja Dudy. - Ta kampania była bardziej energetyczna - powiedziała.

Niedzielne wybory prezydenckie wygrał Andrzej Duda. Według nieoficjalnych danych, zdobył 52 procent głosów. Jego konkurent, obecny prezydent Bronisław Komorowski, zdobył 48 procent.

Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że każdy członek PO czuje się odpowiedzialny za wynik wyborów. Przyznał, że popełnione błędy nie zostaną powielone podczas kampanii parlamentarnej.

Gość Trójki odniosła się także do zapowiadanych obietnic prezydenta Bronisława Komorowskiego. Czy będą realizowane przez Platformę Obywatelską? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadziła: Marcin Zaborski

Gość: Małgorzata Kidawa-Błońska (rzecznik rządu)

Data emisji: 25.05.2015

Godz. emisji: 7:41

to/ei

Czytaj także

Światowe media o zwycięstwie Andrzeja Dudy: szok, zły omen dla PO

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 07:02
Media, komentując wyniki drugiej i decydującej tury wyborów prezydenckich w Polsce, podkreślają zaskoczenie, jakim jest zwycięstwo Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń