Szef klubu PiS: tworzenie podziałów obróciło się przeciwko Bronisławowi Komorowskiemu

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 09:28
Jak powiedział w radiowej Trójce Mariusz Błaszczak, Andrzej Duda był świetnie przyjmowany, bo potrafi pomagać i troszczyć się o ludzi. Jego zdaniem to jedno ze źródeł sukcesu kandydata PiS w wyborach prezydenckich.
Audio
  • Mariusz Błaszczak, szef klubu PiS o tym, jak będzie wyglądała prezydentura Andrzeja Dudy (Salon polityczny Trójki)
Mariusz Błaszczak w studiu Trójki
Mariusz Błaszczak w studiu TrójkiFoto: PR

Szef klubu PiS powiedział, że świętowanie w sztabie Andrzeja Dudy po ogłoszeniu korzystnych dla niego sondażowych wyników wyborów nie trwało długo, ponieważ już o 7 rano Duda rozdawał kawę warszawskim przechodniom. Zdaniem Błaszczaka jest to znak, że będzie to prezydentura aktywna i energiczna.

Gość Trójki powiedział, że sztuczny podział na Polskę radykalną i racjonalną obrócił się przeciwko temu, kto tego podziału dokonywał, czyli Bronisławowi Komorowskiemu. Jak dodał, Andrzej Duda chce odbudować wspólnotę.

Specjalny serwis wyborczy >>>

Szef klubu PiS wyraził nadzieję, że inicjatywy ustawodawcze Andrzeja Dudy będą poważnie traktowane przez Sejm, w którym większość ma koalicja PO i PSL.

Zapowiedział, że jedną z takich inicjatyw będzie ta, która ma ulżyć osobom spłacającym kredyty we frankach szwajcarskich. Na czym będzie polegała? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki

Prowadził: Marcin Zaborski

Gość: Mariusz Błaszczak (szef klubu PiS)

Data emisji: 25.05.2015

Godz. emisji: 8:13

bk/fbi

Czytaj także

Wybory prezydenckie 2015. Relacja: znamy oficjalne wyniki

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 23:05
Andrzeja Duda zdobywając w niedzielnej II turze wyborów 51,55 procent głosów został wybrany na prezydenta - ogłosiła w poniedziałek PKW podając oficjalne wyniki głosowania. Konkurenta Dudy, urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego poparło 48,45 procent wyborców.
rozwiń zwiń